TOKİ'den Dar Gelirliye 269 Lira Taksitle Satılık Konut!

Dar gelirlileri ev sahibi yapmaya devam eden TOKİ, Kasım ayı itibariyle 7 bin 807 konutu minimum 269 liradan başlayan taksitlerle satışa çıkarıyor.

TOKİ'den Dar Gelirliye 269 Lira Taksitle Satılık Konut!
06.11.2018 - Salı

Dar gelirlileri ev sahibi yapmaya devam eden TOKİ, Kasım ayı itibariyle 7 bin 807 konutu minimum 269 liradan başlayan taksitlerle satışa çıkarıyor. Yurdun birçok farklı bölgesinde konut yapımına tüm hızıyla devam Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kasım ayı itibariyle 7 bin 807 konutu satışa sundu. TOKİ tarafından üretilen, dar gelirli vatandaşların bütçesine özel konutların fiyatı 77 bin liradan başlıyor ve 20 yılda ödeme imkanı sunuluyor. 

20 Yıl Vade Fırsatı!

35 ilde hayata geçirilen konutlar özellikle dar ve orta gelirli vatandaşlar için önemli bir fırsat sağlıyor. Evlerin taksiti bu gruptaki vatandaşların bütçesine uygun olarak 269 TL'den başlıyor. 20 yıla kadar ödeme imkanı sunulan konutların fiyatı ise 77 bin TL'ye kadar düşüyor. Fakat bu konutları alabilmek için belli şartları sağlamak gerekiyor. Buna göre; alt gelir grubu projelerinde sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemiyor. Projelere başvurmak isteyenlerin aylık hane halkı gelirinin, en fazla 4 bin 500 lira olması gerekiyor. Ayrıca, bazı projelerde, satın alınan konutta borç bitene kadar alıcının veya ailesinin ikamet etmesi koşulu da aranıyor. Konutta ikamet edilmediği tespit edildiği takdirde sözleşme feshedilebiliyor. Hangi bankaya başvuru yapılacağı ve diğer tüm detaylar ‘444 86 54’ numaralı ALO  TOKİ  hattından öğrenilebiliyor.

Enflasyon Sabitlendi

TOKİ, buna ek olarak 6 ayda bir uyguladığı enflasyon artış oranını da sabitledi. Alt gelir grubu konut satışlarında yüzde 4’e sabitlenen enflasyon oranı ile ilgili açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, şöyle konuşmuştu: “Artış oranlarımızı memur maaş artış oranı için yüzde 5, Yİ-ÜFE oranı için yüzde 6 ve en düşük oran için ise yüzde 4 olarak belirledik. 2019 yılından sonraki dönemlerdeki dönemsel artışı ise mevcut ekonomik şartlara göre yeniden belirleyeceğiz. Alt gelir grubu kategorisinde satışını yaptığımız konutlarımız daha önce hiç konut sahibi olmamış, hane halkı net geliri en fazla 4 bin 500 TL olan vatandaşlarımıza yöneliktir. Vatandaşlarımızın borçlarını ödemesi noktasında, enflasyonun daha da altında bir düzenleme yaptık. 2019 yılı içerisinde enflasyon, memur maaş artış oranı, TÜFE ve Yİ-ÜFE oranları yüzde 4’ün üzerinde gelirse bizim artış oranımız sadece yüzde 4 olacaktır”

Fırsat Projeleri

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den 10 Yerine 5 Yılda Biten Kredi Kampanyası!

AND Pastel'den 10 Yerine 5 Yılda Biten Kredi Kampanyası!

İnistanbul

İSTANBUL / FATİH

İnistanbul'da Hayat Başlıyor

İnistanbul'da Hayat Başlıyor

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

124 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

124 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Panorama Incity

İSTANBUL / KAĞITHANE

Lansmandaki Son 2 Daireye Özel Net %30 İndirim

Lansmandaki Son 2 Daireye Özel Net %30 İndirim

Haftanın Fırsat Projesi 3

İSTANBUL / KAĞITHANE

Kaçırılmayacak Fırsat...

Kaçırılmayacak Fırsat...

Haftanın Fırsat Projesi 4

İSTANBUL / BAHÇEŞEHİR

Bahçeşehir’in Merkezinde Fırsat Proje

Bahçeşehir’in Merkezinde Fırsat Proje