TOKİ Edirne Konutları İçin Başvurular Bugün Başladı

TOKİ Edirne İpsala 2. Etap Alt Gelir Grubu konutlarında 92 konutun satışı için başvurular 25 Eylül Pazartesi günü başladı.

TOKİ Edirne Konutları İçin Başvurular Bugün Başladı
25.09.2017 - Pazartesi

TOKİ Edirne İpsala 2. Etap Alt Gelir Grubu konutlarında 92 konutun satışı için başvurular 25 Eylül Pazartesi günü başladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Edirne'deki 92 konutun satışı için başvuruları almaya başladı. Edirne İpsala 2. Etap Alt Gelir Grubu konutlarında bulunan daireler kurasız olarak satışa sunuldu. 25 Eylül Pazartesi başlayan başvurularla 349 TL taksitle konut sahibi olmak mümkün.

DAİRELER 104 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

TOKİ Edirne İpsala 2. Etap Alt Gelir Grubu konutlarında daireler 104 bin TL ile 123 bin TL arasında değişiyor. Projedeki en ucuz konutu; 12 bin 569 TL peşin, ayda 512 TL taksitle 180 ayda veya 20 bin 949 TL peşin, 349 TL taksitle 240 ayda almak mümkün. Projede yer alan en pahalı konut ise 14 bin 831 TL peşin, ayda 604 TL taksitle 180 ayda veya 24 bin 719 TL peşin ayda 412 TL taksitle 240 ayda alınabilir.

TOKİ İpsala konutları zemin+3 katlı olarak inşa ediliyor. Satışa çıkan konutların tamamı 2+1 olarak tasarlandı. Daireler brüt 86, net 66 metrekare büyüklüğünde. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Kura çekiminin olmadığı projede açık satış yöntemi ile daireler satışa sunulacak. Ancak projeye başvurucak kişilerin bazı şartları taşıması gerekiyor. İşte başvuru şartları;

- T.C. vatandaşı olması,

- Edirne İl sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Edirne ili nüfusuna kayıtlı olması,

- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil bir konutun olmaması

- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ?3.200. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ?3.200. olması gerekmektedir.)

- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir

- Başvurular Halk Bankası Edirne İpsala Şubesi’ne yapılıyor. Konutlar alt gelir grubu konutu olduğu için borcu bitmeden kiraya verilemiyor veya devredilemiyor.

Fırsat Projeleri