TKGM Parsel Sorgulama İçin Analiz Sekmesi Yaptı

TKGM " Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü " Parsel Sorgulama Uygulaması için analiz sekmesi özelliği getirdi. TKGM parsel sorgulama analiz sekmesi özelliğiyle; belirlenen bölgelerdeki alım ve satım yoğunlukları, ana taşınmaz satış verileri, ipotekli satışlar ve bağımsız bölümlerdeki satış oranları yıllara göre öğrenilebiliniyor. İşte tüm detayları ile Parsel Sorgulama

TKGM Parsel Sorgulama İçin Analiz Sekmesi Yaptı
07.03.2018 - Çarşamba

Gayrimenkul alım ve satım gibi bir çok işlemlerinde aktif şekilde kullanılan TKGM Parsel Sorgulama Uygulaması için yeni bir özellik eklendi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün internet sayfasında bulunan parsel sorgulama uygulaması için analiz sekmesi özelliği getirdi. TKGM parsel sorgulama uygulaması analiz özelliğini kullanan bir vatandaş yaşadığı veya ilgilendiği bölgedeki alım ve satım yoğunlukları, ana taşınmaz satış verileri, ipotekli satışlar ve bağımsız bölümlerdeki satış oranları yıllara göre öğrenilebilecek. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün (TKGM) Parsel Sorgulama Uygulamasının yeni özelliğini tapu işlem takibi konusunda bir devrim olduğunu ifade etti.

TKGM parsel sorgulama uygulamasıyla tapu dairelerinde yapılan satış işlemlerinin hangi bölgede yoğunlaştığını küme ve yoğunluk analizlerine göre sorgulanabildiğini belirten Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Bunu ilçe bazlı olarak yapabildiğimiz gibi, parsel bazlı analize kadar da detaylandırmak mümkün. Ayrıca katmanlar bölümüne yeni eklenen TKGM Parseller seçeneği de, satışların hangi parsellerde gerçekleştiğini gösteriyor. O bölgedeki hareketlilik hangi bölgelerde sıcaklık renklendirmesi ile de takip edilebiliyor." dedi.

Özelmacıklı, TKGM parsel sorgulama uygulaması Analiz özelliğinin devreye alınmasının değişimleri ve hareketliliği takip edebilme açısından birçok fırsat sunduğunu belirterek şunları söyledi: "Yeni uygulama ile gayrimenkuldeki belirsizlikler bir nebze daha azalmış oldu. Gerçekten bölgede alım-satım hareketliliği var mı, hatta bu parsel birden fazla kez satışa konu olmuş mu, komşu parseliniz satıldı mı, binanızda ya da sitenizde bu yıl kaç satış yapıldı her şey artık net olarak görüntülenebiliyor."

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, TKGM parsel sorgulama Analiz uygulamasını kendi temsilciliklerinde hemen kullanmaya başladıklarını belirterek şöyle devam etti: "Uygulama ile nerede portföy yapılmalı, müşteri hangi bölgeyi talep ediyor, elimizdeki portföyler bu bölgelere ne kadar yakın, bunları görebiliyoruz. Yeni temsilcilik taleplerini de hareketliliğin yoğun olduğu bölgelere yönlendiriyoruz. Yeni özelliklerden Favori uygulaması da emlak ofislerinin portföylerindeki taşınmazları harita üzerinden kolayca müşterilerine sunabilmelerini sağlayacak."

Tapu kadastro parsel sorgulama nedir Nasıl Yapılır?

Fırsat Projeleri

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Makyol Santral

İSTANBUL / ESENYURT

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

Merkez Ankara

ANKARA / YENİMAHALLE

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Başyapıt Dragos

İSTANBUL / MALTEPE

Hayatınızın Seyrini Değiştirecek Proje...

Hayatınızın Seyrini Değiştirecek Proje...