Tekfen'den Katar'a Yeni Proje

Tekfen İnşaat, Katar'da 27 ay sürecek Endüstriyel Yolu inşaatını üstlendi. Proje 200 milyon dolar bedelle gerçekleştirilecek.

Tekfen'den Katar'a Yeni Proje
03.08.2017 - Perşembe

Tekfen İnşaat, Katar'da 27 ay sürecek Endüstriyel Yolu inşaatını üstlendi. Proje 200 milyon dolar bedelle gerçekleştirilecek.

KATAR BÜYÜK POTANSİYELE SAHİP

Katar'ın büyük potansiyele sahip olduğunun altını çizen Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, "Katar’ın geleceğinin inşasında rol almaktan büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Katar'da projelerine bir yenisini daha ekleyen Tekfen İnşaat ve Tesisat AŞ, Katar Bayındırlık İşleri İdaresi (ASHGHAL) tarafından açılan Doğu Endüstriyel Yolu inşaatı ihalesini, 200 milyon ABD Doları bedelle kazanan Tekfen İnşaat, projeyi 27 ay içinde tamamlamayı vaat etti. İki ayrı viyadüğün de bulunduğu yaklaşık 2.5 kilometrelik yol yapımını kapsayan bu son proje ile birlikte, Tekfen İnşaat’ın Katar’da sürdüreceği proje sayısını ise 4’e çıkardı.

Katar’ın sürdürülebilir büyüme yönünde önemli adımlar atan, canlı ve enerji dolu bir ülke olduğunu dile getiren Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, "Tekfen olarak yaklaşık 12 yıldır Katar’da iş yapıyoruz. Katar global piyasada çalışılabilecek en doğru ülkelerden biri” diye konuştu. Üstlenilen son proje ile Tekfen İnşaat’ın Katar’da devam eden işlerinin toplam yaklaşık 2 milyar 440 milyon dolarlık iş hacmine ulaştığını vurgulayan Kafkaslı, “Ülkede inşa ettiğimiz boru hatları, endüstriyel tesis ve otoyol projeleriyle Katar’ın ekonomik ve sosyal gelişiminde rol almaktan gurur duyuyoruz”  şeklinde konuştu.

Kafkaslı son olarak Katar Ulusal Vizyon 2030” hedefleri doğrultusunda deneyimlerini bu ülke ile paylaşmaya devam edeceklerini ifade etti.

Fırsat Projeleri