Takbis Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Takbis tapu ve kadastro sorgulama ile tapu randevu alma sisteminin adıdır. E-devlet projesi olarak hayata geçirilen takbis ile ilgili Takbis nedir? Takbis nasıl kullanılır? soruları internet üzerinden sıkça aranmaktadır. Haberimizde takbis giriş, takbis sorgulama, takbis giriş şifresi, takbis nedir, takbis şifresi nasıl alınır, takbis açılımı gibi sorulara cevap bulabilirin

Takbis Nedir Ve Nasıl Kullanılır?
04.07.2018 - Çarşamba

Takbis tapu ve kadastro sorgulama ile tapu randevu alma sisteminin adıdır. E-devlet projesi olarak hayata geçirilen takbis ile ilgili Takbis nedir? Takbis nasıl kullanılır? soruları internet üzerinden sıkça aranmaktadır. Haberimizde takbis giriş, takbis sorgulama, takbis giriş şifresi, takbis nedir, takbis şifresi nasıl alınır, takbis açılımı gibi sorulara cevap bulabiliriniz.

TAKBİS NEDİR?

Takbis tapu ve kadastro sorgulamada ile tapu randevu alma gibi işlemlerin e-devlet üzerinden yapılmasını sağlayan bir sistemdir.

TAKBİS AÇILIMI

Takbis tapu ve kadastroya ilişkin hareketlerin bilgisayar ortamında sorgulanmasını sağlayan bir sistemdir. Takbis açılımı ise Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi'dir.

TAKBİS GİRİŞ

Takbis giriş e-devlet üzerinden yapılacağı gibi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sayfasından http://takbisbilgi.tkgm.gov.tr/Login.aspx adresiyle kullanıcı kodu ve şifre yazarak giriş yapılabilmektedir.

TAKBİS SORGULAMA

Takbis sorgulama ise yine Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/ adresinden gerçekleştirilebilmektedir. 

TAKBİS GİRİŞ ŞİFRESİ

Tapu sorgulama ve randevu alma gibi işlemlerin yapılabilmesi için Takbis giriş şifresi almak gerekmektedir. Takbis giriş şifresi alabilmek için üyelik işlemlerinin eksiksiz tamamlanması gerekmektedir. Sisteme üye olabilmek için de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sayfasından ilgili adrese giriş yapılmalıdır. 

TAKBİSİN GETİRDİĞİ KOLAYLIKLAR

İşlemleri standartlaştırarak bilgisayar ortamında yürütülmesini sağlayan takbis sistemi, kontrol ve uyarı mekanizmaları ile memurun yaptığı işlemle ilgili riski minimize eder. Takbis sistemi ayrıca mevzuat değişikliği yapılması halinde satış benzeri işlemlerin Türkiye’nin herhangi bir yerinden yapılmasını kolaylaştırır. Bu arada herhangi bir kamu kuruluşu için taşınmaz ile ilgili stratejik konularda anlık istatistiki sonuçlar üretilmesini sağlar. Milli Güvenlik açısından gereken yabancı mülkiyetindeki taşınmazlar ve yabancıların hangi yörelerde taşınmaz hareketinde bulundukları, yoğunlaştıkları konusu kolaylıkla izlenebilir. Tarım bilgi sistemine ve Doğrudan Gelir Desteğine esas Çiftçi Kayıt Sistemine doğru ve güncel bilgi altlığı oluşturur. Mali suç araştırmaları ve mal varlığı sorgulamalarını tek bir merkezden yaparak, mali suçlarla ilgili sorgulamaların en kısa sürede sonuçlandırılmasını kolaylaştırır. Rüşvet ve yolsuzlukla mücadelede devletin etkin denetimine olanak tanır. Eksik belge veya bilgi ile ortaya çıkan işlem hata ve noksanlıklarının ortadan kaldırır. Özellikle kurumların veya vatandaşların karşılaştığı bürokratik sıkıntılarını giderir. Ayrıca vergi kayıplarını da ortadan kaldırır.

Fırsat Projeleri

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Makyol Santral

İSTANBUL / ESENYURT

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

Merkez Ankara

ANKARA / YENİMAHALLE

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Başyapıt Dragos

İSTANBUL / MALTEPE

Hayatınızın Seyrini Değiştirecek Proje...

Hayatınızın Seyrini Değiştirecek Proje...