Sektör Temsilcileri: Türkiye, Arap Yatırımcılar İçin Çıkış Noktası!

13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap Zirvesi’nde yerlerini alan konut sektörü temsilcileri, sektöre ve fuara dair değerlendirmelerini aktardılar. İşte o değerlendirmeler... 

Sektör Temsilcileri: Türkiye, Arap Yatırımcılar İçin Çıkış Noktası!
27.03.2019 - Çarşamba

23-24 Mar tarihlerinde düzenlenen 13. Gayrimenkul Fuarı ve Arap Zirvesi’nde yerlerini alan konut sektörü temsilcileri, sektöre ve fuara dair değerlendirmelerini aktardılar. İşte o değerlendirmeler: 

Bayraktar İnşaat Satış Pazarlama Direktörü Bahadır Cenk Kanbur: Körfez Ülkeleri Bize Güveniyor. 

Bahadır Cenk Kanbur, körfez ülkelerinden talep gördüklerini belirterek şunları aktardı: “Şu an Türkiye’de vatandaşlık rakamlarının biraz daha aşağı indirilmesinden dolayı genel olarak Körfez bölgelerinden talepler var. Bizim projelerimize de oluyor bu talepler. Bizim projelerimiz geniş daire seçeneklerinden dolayı daha çok aile oturumuna yönelik. Dar gelirlilere de hitap ettiği için daha çok oturumcunun ilgisini çekiyor. Yatırımcılar da projenin sistematik olarak yönetimlerinin oluşmasından dolayı ilgileniyorlar. Bunlar körfez ülkeleri vatandaşları açısından güven teşkil ediyor.”

İnsay Yapı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Yılmaz: Türkiye, Arap Yatırımcılar İçin Batıya Açılan Bir Pencere

“Özellikle gayrimenkul piyasasında yaşanan durgunluktan sonra bu tip faaliyetlerin çok yararlı olabileceğini düşünüyoruz.” Diyen Serdar Yılmaz, şöyle devam etti: “Arap yarımadasına, Arap yatırımcıya bu tip fırsatların sunulduğu önemli bir fırsat olarak gördük. Bu sebeple de fuarda yer aldık. Son satış rakamlarına baktığımızda Arap yatırımcının oldukça ilgili olduğunu görüyoruz. Türkiye onlar için önemli bir lokasyon. Bir çıkış noktası esasında Arap yatırımcılar için. Batıya açılan bir pencere. Özellikle vatandaşlık yönünde yapılan iyileştirmeler de onlar için büyük bir avantaj oldu. Dolayısıyla bu ivmenin önümüzdeki dönem artarak devam etmesini bekliyoruz.”

Artaş İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Toros Tütüncü: Vatandaşlık Çalışmaları Sektöre Hareket Getirdi

Fuarı değerlendiren Toros Tütüncü ise şöyle konuştu: “Bu organizasyonla beraber bu 250 bin dolara vatandaşlık durumu sektöre bir hareket getirdi. Bu kararname çıktığından beri bir hareketlilik var. Biz de özellikle Avrupa Konutları olarak bir araştırma yaptık. İran, Irak, Ürdün ve Filistin vatandaşları bizim projelerimize ilgi gösteriyor; çünkü biraz da projelerimizin konforu, rahatlığı, sosyal donatıları, yeşil alanlarının çok olması o coğrafyadan buraya gelirken bir tercih sebebi oluyor. Yabancı misafirlerimizden gelen taleplerde de bunun örtüştüğünü görüyoruz. Sektör için faydalı bir şey diye düşünüyorum.”

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Sur Yapı Antalya

ANTALYA / KEPEZ

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı

Brand İstanbul Park

İSTANBUL / BEYLİKDÜZÜ

Brand İstanbul'da Projede Fırsat'a Özel Kampanya

Brand İstanbul'da Projede Fırsat'a Özel Kampanya