İletişime Geç
Bizi Ara +90 (212) 944 45 50 Bize Yaz +90 (549) 590 90 95

Haber

Ofis

Villa

Konut

Son Araman (“beylikdüzü” Tüm ilanlar Satılık Ev)

Fırsat Projeleri
eEtrolife

Ege Vadisi'nde Konfor Hiç Bitmez

Sinpaş Ege Vadisi'nde 2+1 dairelere 3.300.000 TL'den başlayan fiyatlarla ve hemen teslim avantajıyla kolayca sahip olun, kampanya fırsatlarından yararlanmak için acele edin

eEtrolife

Koru Aura'da Nakdini Koru

Sinpaş Koru Aura'da bankasız kredisiz 72 ay vade avantajı 2022 fiyatıyla ev sahibi olma fırsatından yararlanmak için acele edin

eEtrolife

Çankaya'da Hayat Boulevard'da Yaşanır

Sinpaş'ın yeni projesi Boulevard Çankaya'da 35.000 TL taksit 120 ay vade avantajıyla yerinizi hemen alın kampanya fırsatlarından yararlanmak için acele edin

Projenizi gönderin Ücretsiz olarak yayınlayalım. Hemen Başla
Ege Vadisi

Ege Vadisi'nde Konfor Hiç Bitmez

Sinpaş Ege Vadisi'nde 2+1 dairelere 3.300.000 TL'den başlayan fiyatlarla ve hemen teslim avantajıyla kolayca sahip olun, kampanya fırsatlarından yararlanmak için acele edin

Fırsatı Hemen Yakala sag
Sinpaş Koru Aura

Koru Aura'da Nakdini Koru

Sinpaş Koru Aura'da bankasız kredisiz 72 ay vade avantajı 2022 fiyatıyla ev sahibi olma fırsatından yararlanmak için acele edin

Fırsatı Hemen Yakala sag
Sinpaş Boulevard Çankaya

Çankaya'da Hayat Boulevard'da Yaşanır

Sinpaş'ın yeni projesi Boulevard Çankaya'da 35.000 TL taksit 120 ay vade avantajıyla yerinizi hemen alın kampanya fırsatlarından yararlanmak için acele edin

Fırsatı Hemen Yakala sag
Onur Park Life İstanbul

Şehrin Göbeğinde Kaçırılmaz Yatırım Fırsatı!

Bahçeşehir'in en işlek caddesinde yükselen Onur Park Life İstanbul'da 137 metrekareden başlayan daireler 790 bin TL'den başlayan fiyatlar, banka kredili ya da firma bünyesinde vade fırsatıyla sizi bekliyor! Kampanyadan yararlanmak için acele edin!

Fırsatı Hemen Yakala sag

E-Sunum Hizmeti Verdiğimiz Projeler

E Sunum

Projede Frısat E-Sunumlar hakkında daha fazla proje ve bilgi almak için

Detaylı Bilgi Al sag

Porta Vadi Projesi En Az Yüzde 50 Kazandıracak!

Tümyapı Yönetim Kurulu Üyesi Uygar Kahaoğlu, Kağıthane’nin en merkezi aksı olan Cendere Caddesi üzerinde hayata geçirdikleri Porta Vadi projesinin detaylarını projedefirsat.com ile paylaştı.

Porta Vadi Projesi En Az Yüzde 50 Kazandıracak!
06.02.2018 - Salı

Tümyapı Yönetim Kurulu Üyesi Uygar Kahaoğlu, Kağıthane’nin en merkezi aksı olan Cendere Caddesi üzerinde hayata geçirdikleri Porta Vadi projesinin detaylarını projedefirsat.com ile paylaştı. Kahaoğlu, Porta Vadi projesinin 2 yıl içinde yatırımcısına minimum yüzde 50 oranında kazandıracağını belirtti.

165 Milyon Liralık Yatırım

Kağıthane-Cendere Caddesi üzerinde inşa ettikleri Porta Vadi projesinin detaylarını paylaşan Tümyapı Yönetim Kurulu Üyesi Uygar Kahaoğlu, şu bilgileri verdi: “Projemiz yaklaşık 30 dönüm bir arazi üzerine kurulu. 72 bin metrekare kapalı alanımız var. 165 milyonluk bir yatırımla imalata başladık. Projemizde 76 konut, 166 ofis, 20 mağazamız var. Nisan başında ön lansmana başladık. Şu ana kadar yüzde 70’e geldik satışta. Projede imalatta da yüzde 25’e geldik.”

Yatırım Değeri ve Yaşam Kalitesi Yüksek

Porta Vadi projesinin benzerlerinden ayıran özelliklerine değinen Kahaoğlu, şöyle konuştu: “Özellikle konut alanlarımızda yaşam alanları imal etmeye özen gösterdik. 1+1’lerimiz 95 metrekareden başlıyor. 2+1’lerimiz 145 metrekareden başlıyor. 3+1’lerimiz de 185 metrekareden başlıyor. Biz projenin mimari tarafını geliştirirken yaşam alanı üretmeye özen gösterdik. Bir ailenin çok rahat yaşayabileceği alanlar üretmeye çalıştık. Ofislerde de brüt-net kaybını minimum indirmeye çalıştık. Konutlarda brüt-net oranımız yaklaşık yüzde 25, ofislerde de yüzde 35 civarında. Dükkanlarda yüzde 15 net-brüt farkımız. Dolayısıyla hem yatırım değeri yüksek, hem yaşam kalitesi yüksek bir proje imal etmeye çalıştık.”

Yıl Sonu Teslim

Uygar Kahaoğlu, Porta Vadi projesinin inşaatındaki son durumunu paylaşarak, “Şu anda yüzde 25’indeyiz inşaatın. Burada ciddi bir kazık imalatı oldu. Yaklaşık 1.800 kazık yaptık. Bu kazıkları arka arkaya koyduğunuzda 112 kilometrelik bir mesafe oluşturuyor. Neredeyse buradan Tekirdağ’a kadar bir alan oluşturuyor. Bu kazık imalatı ciddi bir zaman alıyor. Yıl sonuna doğru teslim edeceğiz. Aralık’ta en azından ofislerimizi-ticari alanlarımızı teslim ediyor oluruz. Mart sonu, Nisan başı gibi de konutları teslim etmeye başlarız.” Dedi.

Birbirinden Cazip Ödeme Kampanyaları

Projedeki güncel fiyatları aktaran Kahaoğlu, “Konutlarda ortalama metrekare fiyatımız ortalama 11 bin 500 TL. Ofislerde de yaklaşık 13 bin TL+KDV ortalaması. Mağazalarda da metrekaresi yaklaşık 7 bin Dolar+KDV.” Dedi. Kahaoğlu, sundukları kampanyalı ödeme seçenekleri hakkında da bilgi vererek, şöyle devam etti: “ Kampanyamızda peşin ödemelerde yüzde 15 indirimimiz var. Onun dışında şirket bünyesinde vadelendiriyoruz. Minimum yüzde 20 peşinat alıyoruz, kalanını 36’ya bölebiliyoruz. 3. Kampanyamız da 60 ay 0 faiz, 0 peşinat kampanyası. 60 ay faiz ödemeden bankadan kredi kullanıyorsunuz, peşinat da almıyoruz. Geri kalan yüzde 50’sini banka kredisi, yüzde 50’sini vadeli şekilde yapıyoruz. 6 ayda 1 ödemeler başlıyor. 6 ay sonra başlıyor yani ilk ödeme.”

Minimum Yüzde 50 Oranında Kar

Uygar Kahaoğlu Porta Vadi projesinin, yatırımcılarına en az yüzde 50 oranında kar getireceğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Cendere Caddesi başlı başına bir proje. Burada çok fazla dönüşüm oluyor. E-6 bağlantı yollarından, stadın hemen yanından bir bağlantı yolu açıldı zaten. Onun dışında bizim projemizin önünde de E-6’dan bir bağlantı yolu açılıyor. Bunun dışında hemen yanımızda, yürüme mesafesinde, Türkiye’nin en büyük 2. AVM’si var. AVM’nin içinde Havaray var, metroya bağlantısı var. Buna da yürüme mesafesindeyiz. Bunun dışında arkamızda bir Sadabad Deresi var. Islah ediyor, deniz suyu geçecek bu Sadabad Deresi’nden. Haliç’e dökülecek burası. Hasdal Kışlası’nın girişine çok yakınız. Yaklaşık 1,5 dakika mesafedeyiz. Hasdal Kışlası’nın önünde Büyük İstanbul Tüneli projesi var. Hasdal’ın önünden gireceksiniz, Ümraniye Çamlık’tan çıkıyor olacaksınız 14 dakika sonra. Onun dışında Maslak ve Levent’e çok yakınız, yaklaşık 2-3 dakika mesafedeyiz. Bunlar başlı başına zaten projeyi değerli kılıyor. Bizim beklentimiz teslimlerle beraber minimum yüzde 30-35 prim yapıyor olması. Asıl prim önümüzdeki 2 sene içinde olacaktır; çünkü önümüzdeki yol tamamen düzenlenmiş olacak, AVM oturmuş olacak, etrafımızdaki şantiye görüntüsü büyük oranda gitmiş olacak, yaşam çoğu projede başlamış olacak. Dolayısıyla 2 sene içinde minimum yüzde 50 getirisi olmuş olur.”

Yeni Projeler Yolda

Tümyapı olarak gelecek projeleri hakkında da bilgi veren Kahaoğlu, “Biz proje geliştirirken hep şehrin merkezinde olmasına özen gösterdik. Porta Vadi projemizin de Cendere Caddesi’ne yaklaşık 300 metre cephesi var. Cendere Caddesi’nin tam göbeğinde. Bundan sonraki projelerimizde de aynı özeni göstereceğiz. Yine Cendere Caddesi’nde geliştirdiğimiz bir projemiz var. Şehrin merkezinde, Şişli ilçesinde geliştirdiğimiz bir projemiz var. Onun dışında yurtdışında, Miami’de bir proje geliştiriyoruz.” Dedi.

“Konut Alacaklar Bölgeyi İyi Analiz Etmeli”

Konut alıcılarına yatırım tavsiyelerinde bulunan Uygar Kahaoğlu, “Bölgeyi çok iyi incelemek lazım, gelişmekte olan bir bölge olması lazım. Onun dışında şehir merkezinden çok uzaklaşmamalarını tavsiye ederim. Uzaklaşacaklarsa da gelişen, başlı başına bir proje olması lazım. “Şurada 2 bin konut yapıyoruz” değil, o bölgede neler gelişiyorsa bunlara dikkat etmeleri gerekiyor. Şehir merkezi, piyasa nereye giderse gitsin, hep bir çekim merkezi haline geliyor. Onun dışında ödeme alternatiflerini, projeyi, net-brüt oranlarını iyi tahlil etmelerini tavsiye ederim.” Şeklinde konuştu.

Konut Satışları 2018’de de Yüksek Olacak

2018 yılında inşaat sektörüne dair öngörülerini paylaşan Kahaoğlu, 2018 yılının 2017’den daha iyi geçeceğini belirterek, sözlerini şöyle noktaladı: “Yaşadığımız olumsuzluklara rağmen inşaat sektörü rekor kırmaya devam ediyor. 2015’te de kırdı, 16’da da, 17’de de kırdı. Satış adetleri hep yükseldi. 2018’de de bu trendin devam edeceğini, konut satış adetinin yüksek olacağını düşünüyorum. Yerli yatırımcının dışında yabancı yatırımcının da ilgisi de çok yüksek ülkemize hala. İstanbul’a, civardaki illere ve ilçelere. Hala yatırım değerinin yüksek olduğunu düşünüyorlar. KDV muafiyeti, vatandaşlık hakkı gibi alternatifler onların da ilgisini çekiyor. 2018’in iyi geçeceğini, 2017’den daha iyi olacağını düşünüyorum. Burada dayanma gücü olan firmalar öne çıkacak. Piyasa biraz vadeliye döndü. Şirket bünyesindeki satışlar daha çok öne çıkmaya başladı. Bu finansmanı kullanabilen firmalar yoluna daha güçlü devam edecek diye düşünüyorum.”

Emlak Editörü
Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.
yukarı