Polatyol, ENR'ın Dünya Listesine Girdi!

Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde yer alan Polatyol, bu ivme ile sektörel büyümesini taçlandırmış oldu.Polatyol, ENR’ın Dünya Listesine

Polatyol, ENR'ın Dünya Listesine Girdi!
25.08.2017 - Cuma

Polatyol, ENR’ın Dünya Listesine Girdi!

Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde yer alan Polatyol, bu ivme ile sektörel büyümesini taçlandırmış oldu.

Türkiye  ekonomisinin İnşaat alanında  güçlü gruplarından Polatyol, ENR’ın (Engineering News Record) “Dünyanın en Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde yer aldı. Konu hakkında bir  değerlendirme yapan Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, “Türkiye’yi dünya ikinciliğine taşıyan şirketlerden biri olmaktan büyük gurur duyuyoruz” diye konuştu.

2007 yılında enerji sektöründe faaliyetlerine başlayan Polatyol, bu süre içinde bir çok JES, HES ve RES projelerine imza attı. Öte yandan Polatyol, 2014 yılında satın aldığı  ve Avrupa’nın en geniş alana yayılan gayrimenkul projesi olan Eston Şehir projesiyle inşaat sektörüne öneli bir giriş yapmıştı.

Dünyanın En Büyük 239’uncu Firması!

Sektörün önemli  saha oyuncularından Polatyol, 2016 yılında müteahhitlerin ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden kazandıkları geliri esas alarak hazırlanan ENR listesinde, dünyanın en büyük 239’uncu firması oldu.

Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin 10 yıldır dünyanın en büyük müteahhitleri listesinde ikinci sırada yer aldığına dikkat çekti. Celaleddin Polat değerlendirmesinde, “Polatyol olarak bu büyük başarıya katkı sağlamaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, “Türkiye ekonomisindeki istikrarın devamı için bundan sonra da çok daha güçlü bir şekilde çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Bu vizyonla, yurtdışındaki faaliyetlerimizi ileri seviyelere taşımaya kararlıyız” diye konuştu.

Polatyol sektörel faaliyetlerine Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Suudi Arabistan, Umman, Fas, Irak, Libya, Gürcistan, Katar gibi toplam 9, köprü ve demiryolu inşaatları yer alıyor. Polatyol’un hayata geçirdiği en prestijli projeleri arasında; Karadeniz Sahil Yolu ve  Okmeydanı Kavşağı bulunuyor.

Fırsat Projeleri