Planlı Kentleşmenin Çerçevesi Çizildi!

31 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak AK Parti yerel seçim manifestosunda planlı kentleşmenin çerçevesi çizildi.

Planlı Kentleşmenin Çerçevesi Çizildi!
18.01.2019 - Cuma

31 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak AK Parti yerel seçim manifestosunda planlı kentleşmenin çerçevesi çizildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yerel yönetimlere yönelik beş yıllık vizyon belgesini 31 Ocak’ta duyuracak. AK Parti yerel seçim manifestosu kapsamında planlı kentleşme çerçevesinde imar bütünlüğü öne çıkacak. Gönül belediyeciliğine vurgu yapılacak manifesto, 1994 ruhu ve 2023 vizyonunun izlerini taşıyacak. Belediye ihalelerine ise şeffaflık kriteri getirilecek. belediyeler ihalelerini canlı yayınlayacak. Erdoğan’ın İstanbul’da iş başı yaptığı 1994 ruhunu öne çıkaran yerel seçim manifestosunda planlı kentleşme çerçevesinde imar bütünlüğü öne çıkacak.

Manifestoda imar planlamasına ilişkin de yeni ip uçları verilecek. Parsel bazlı imar planlamalarına izin verilmeyeceği, imar planlarının bütüncül bazlı olacağına vurgu yapılacak. Belediyelerin yaptığı ihalelere ise şeffaflık kriteri getirilecek. Belediyeler ihalelerini vatandaşın görebileceği şekilde canlı yayınlayacak. 81 ilin kendine has şehircilik vizyonu olacak. Ruhu olan mekanlar öne çıkarılacak, şehrin mimarisi korunacak. Çevre dostu şehirlerin de dikkat çekileceği manifestoda sıfır atık projesi de yer alacak. Komşuluk ilişkilerini yaşatan, çevreye duyarlı, güvenli ve akıllı şehirlerin ortaya konulması hedefleniyor.

Yatay Mimariye Özen

Dikey mimariye sınır getirilerek, yatay mimarileşmenin önünü açacak hamlelere ağırlık verilmesi sağlanacak. Yerel seçim sürecinde belediye başkan adaylarının hazırlayacağı ve halka sunacağı projelerde de yatay mimari anlayışına özen gösterilecek. Toplu konut projeleri de yine bu anlayışa uygun şekilde hazırlanacak. Konutların inşaatları öncesinde cami, okul, sosyal yaşam alanları planlanarak inşa edilecek. Yerel seçimler sonrasında bu konuda yasal düzenlemeler de gündeme gelecek.  Tasarruf tedbirlerinin de yer alacağı manifestoda, belediyelerden yerli malı kullanması istenecek. Yeni belediye başkanlarından kıyafetine, konuşmasına dikkat etmesi, ulaşılabilir olması talimatı verilecek.

Fırsat Projeleri

Fortis Sinanlı Yeni Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Şehrin Dışında Değil Tam Merkezinde

Şehrin Dışında Değil Tam Merkezinde

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den 10 Yerine 5 Yılda Biten Kredi Kampanyası!

AND Pastel'den 10 Yerine 5 Yılda Biten Kredi Kampanyası!

İnistanbul

İSTANBUL / FATİH

İnistanbul'da Hayat Başlıyor

İnistanbul'da Hayat Başlıyor

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

124 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

124 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Panorama Incity

İSTANBUL / KAĞITHANE

Lansmandaki Son 2 Daireye Özel Net %30 İndirim

Lansmandaki Son 2 Daireye Özel Net %30 İndirim

Haftanın Fırsat Projesi 3

İSTANBUL / KAĞITHANE

Kaçırılmayacak Fırsat...

Kaçırılmayacak Fırsat...