Pendik, Yatırımcılarının Yeni Gözdesi!

Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü: “Pendik, gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi oldu” dedi.

Pendik, Yatırımcılarının Yeni Gözdesi!
09.10.2017 - Pazartesi

Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü: “Pendik, gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi oldu” dedi.

Bölge, Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığının yanı sıra, yeni yapılan bağlantı yollarıyla dikkat çekiyor. Pendik İlçesi nitelikli ve yatırım potansiyeli yüksek konut projeler sayesinde yatırım değerini de gün geçtikçe arttırıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra, bölgede ulaşımı kolay hale getiren yeni bağlantı yolları sayesinde bölgede bir yandan arsa stokları erirken, bir yandan da değerli konut projeleri konumlanıyor. Değerleme raporları da inşaat sektörünün İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki yeni genişleme bölgesinin Pendik hattı olduğunu ortaya koyuyor. Bunda Sabiha Gökçen Havalimanı’nın uçuş trafiğinin artması, sanayi bölgelerine yakın konumu ve eğitim kurumlarına yakınlığının önemli katkısı mevcut. 

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın hemen yanı başında 250 hektarlık alan üzerinde oluşturan İstanbul Teknopark’ta bölgeye istihdam ve nitelik açısından ayrı bir değer kazandırıyor. Geniş arsa stokuyla dikkat çeken bölgede, ayrıca üretim aşamasında olan 20’nin üzerinde konut projesine de ev sahipliği yapıyor. İnşaat sektörüne hazır betondan, yapı kimyasallarına ve hatta asfalta kadar üretici olarak hizmet veren Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü de, Pendik bölgesinin gelişimine devam edeceğini vurguladı.

KarYapı Edonia Garden, Yakında Ön Talep Toplayacak!

Bölgeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Şenol Üçüncü:“Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra, sanayi bölgeleri ile eğitim kurumlarına olan yakınlığı nedeniyle istihdam ve ikamet sayısının artacağını ve yeni konutlara ihtiyaç olacağını düşünüyoruz. Ayrıca; Körfez Geçişi Projesi’yle kara ulaşımının yanı sıra, bölgedeki liman ve marinaların da etkinliği artacak. Güllübağlar’dan geçecek yeni bağlantı yolu sayesinde ise havaalanına ulaşım kısalacak. Pendik, Türkiye’de sektörde faaliyet gösteren büyük oyuncularından en küçük inşaat firmalarına kadar herkes tarafından yakından takip ediliyor. Önümüzdeki yıllarda, Türkiye’nin çok konuşulacak projeleri bu bölgede yer alacak.” Diye konuştu.

Bölgeye Yatırımlar Artarak Sürecek!

“Önümüzdeki günlerde ön talep toplama sürecine başlayacağımız ‘KarYapı Edonia Garden’ projemiz; Sabiha Gökçen Havalimanı’na 4 km, Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne 1.5 km, hızlı feribota 7 km ve Gedik Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde bulunuyor. Pendik hızlı tren garı ile Pendik Devlet Hastanesi’ne yakınlığıyla dikkat çeken proje; Pendik Marina, Tuzla Marina ve Marmaray’a da kolay ulaşım sağlayan bir konumda inşa ediliyor.‘KarYapı Edonia Garden’, yapımı devam eden Şeyhli metro istasyonu projeye bir kaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Sabiha Gökçen-Pendik metrosunun 2018’de, Pendik Kaynarca-Tuzla metrosunun ise 2020’de tamamlanmasıyla bölgenin daha da değerli hale gelmesini bekliyoruz.” Diye konuştu.

Fırsat Projeleri