MİNT, Haliç'te 2 Milyar TL Değerinde Dönüşüm Projesine Hazırlanıyor

Büyükdere Caddesi ile Haliç - Cendere arasında MİNT, yenilenebilir enerji sistemleri ile kentsel dönüşüm alanına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

MİNT, Haliç'te 2 Milyar TL Değerinde Dönüşüm Projesine Hazırlanıyor
05.09.2017 - Salı

İnşaat sektörünün güçlü oyuncularından MİNT, Haliç Boğaz hattının yüzde 10'luk bölümünü dönüştürmek için düğmeye bastı. 

Proje hakkında bilgi veren MİNT Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, öncelikli olarak Şişli, Çağlayan, Kağıthane ve Beyoğlu ilçelerinde faaliyet gösterdiklerini anımsatarak, "Büyükdere Caddesi ile Haliç - Cendere arasında kalan metro, metrobüs gibi toplu taşıma akslarına yakın bölgelerde çalışıyoruz. Yenilenebilir enerji sistemleri ile kentsel dönüşüm alanına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Sefer Altıoğlu, bölgede yılda ortalama 750 civarında konut üretimi planladıklarını dile getirerek, 15 yıl içerisinde 11 bin konutu dönüştürerek 2 milyar dolarlık iş hacmi yaratmayı amaçladıklarını kaydetti. Bu rakamın faaliyet gösterilen bölgelerde dönüşüme girmesi gereken konut sayısının yüzde 10’una tekabül ettiğini aktaran Sefer Altıoğlu, sadece binaları değil sokak ve semtleri de sosyal sorumluluk çerçevesinde yenilemeyi amaçladıklarını belirtti. 

Sefef Altıoğlu, kamu otoriteleriyle iş birliği içerisinde bu anlamda proje yaptıklarını ve bölgede yürünebilir sokaklar olması için adım atıldığını da söyledi. 

Bu arada MİNT, 5 yeni proje ile yatırımlarına devam edecek. Sefer Altıoğlu,  MİNT Kağıthane projesinde yaşamın başladığını, MİNT Çağlayan’da son 12 dairenin satışının devam ettiğini ve Eylül ayında ön talep toplayacaklarını dile getirdi.

MİNT E-5, MİNT Şişli ve MİNT Metro ile toplam 510 adet konut üretimi yaptıklarını da belirten Altıoğlu, gelecek yıl 5 yeni projede 750 adet konut üreteceklerini sözlerine ekledi.
 

Fırsat Projeleri