Mesa Teknolojiyi Konutla Birleştiriyor

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, konut içinde iletişim için gelişmiş teknolojiyi kullandıklarını, diğer akıllı ev teknolojileri için de ideal alt yapı sunduklarını söyledi.

Mesa Teknolojiyi Konutla Birleştiriyor
13.11.2017 - Pazartesi

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, konut içinde iletişim için gelişmiş teknolojiyi kullandıklarını, diğer akıllı ev teknolojileri için de ideal alt yapı sunduklarını söyledi.

Forbes dergisine açıklamalarda bulunan Mesa Yönetim kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu,  "MESA, yaşamı çevresiyle ele alan çağdaş site kavramını, kuruluşunun hemen ardından henüz 1970’li yıllarda Türkiye’ye getiren marka oldu. Hemen ardından KOSAŞ ile konut işletmesi alanında sağladığı çağdaş yaşam olanaklarını hayata taşıdık ve sürdürülebilir kıldık. İstanbul ve Ankara'da şimdinin en seçkin bölgeleri olarak kabul edilen Bahçeşehir ve Eskişehir Yolu gibi Türkiye'nin çağdaş uydu kentlerini de biz kurduk. Ama belki de Türkiye inşaat sektörüne en büyük katkıyı sağlayan ve sağlamaya devam eden yeniliğimiz; MESA İmalat’ı kurarak üretmeye ve geliştirmeye başladığımız Tünel Kalıp ve diğer rasyonel kalıp sistemleri oldu" ifadelerini kullandı.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DOĞRULTUSUNDA ÖNCÜYÜZ

Başkan Erhan Boysanoğlu, Mesa İmalat'ın halen ulusal pazara hakim olduğu ve küresel pazarda da ilk sıralarda yer aldığı Tünel Kalıp Sistemi'nin Türkiye inşaat sektörüne hız kazandırdığını kaydederek, "O günlerin enflasyonundan en az düzeyde etkilenen, sağlam, kaliteli, ekonomik ve standart üretim getirdi. Proje kapasitesini maksimum birkaç yüz konuttan on binlerce konuta yükseltti. Bu hızlı ve standart üretimden doğan önemli bir ihtiyaç da binlerce kapı, pencere, mutfak gibi temel üretim kalemlerinde yaşandı. MESA İmalat zamanla yine sektörün ihtiyaç duyduğu iskele ve prefabrik üretimini de gerçekleştirdi. Ayrıca MESA, iş sağlığı ve güvenliği doğrultusunda yürürlüğe giren son iskele standartlarının oluşturulması ve üretilmesinde de uzmanlığı ve uluslararası tecrübesi ile sürece öncülük etti" şeklinde konuştu.

TEKNOLOJİ VE YAŞAM KONSEPTİ BULUŞUYOR

MESA'nın sunduğu yaşam konsepti ile teknoloji birlikteliğine ilişkin de konuşan Boysanoğlu, "MESA, henüz 1980’li yıllarda Türkiye’de akıllı ev teknolojilerini ilk uygulayan markalar arasında yer aldı. MESA yüksek standartlarda, kaliteli bir üretim yapar ve rasyonel bir fiyatlama uygular. Yani üstün niteliği, en ideal fiyatlarda sunar. Dolayısıyla yangın, güvenlik, mekanik gibi proje genelindeki tüm teknolojileri de ileri seviyede hayata geçirir. MESA, müşterilerini kullanmayacakları ya da istemeyecekleri herhangi bir şey için ekstra ücret ödemek zorunda bırakmaz. Konut içinde iletişim için gelişmiş teknolojiyi kullanıyor, diğer akıllı ev teknolojileri için de ideal alt yapıyı sunuyoruz" şeklinde konuştu.

Fırsat Projeleri