Mebuskent'te Yaşam Başladı

Aymor Grup tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin "en yeşil" projesi Mebuskent'te yaşam başladı.

Mebuskent'te Yaşam Başladı
16.09.2017 - Cumartesi

Aymor Grup tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin "en yeşil" projesi Mebuskent'te yaşam başladı.

Ankara Batıkent Karacakaya bölgesinde kurulan Mebuskent projesine 70 aile taşınarak yaşamaya başladı. Modern inşaat teknolojisi ve konut konforu bir araya getiren Mebuskent projesinde yer alan AVM'de yıl sonunda hizmete girmesi planlanıyor. 

"En yeşil" proje
Mebuskent proje 388 bin metrekare üzerine kurulurken bunun %87'sini yeşil alan ve sosyal yaşam alanlarında oluşuyor. 652 dairelik 10 blok ile tamamen bağımsız bahçeli 332 villadan olaşan Mebuskent'te  tam bir dikey-yatay mimari armonisi sunuluyor. Mebuskent, rakım olarak 110 metre yüksekte kurulmuş. Mebuskent projesinde meyve ağaçları dahil her türden toplam 23 bin ağaç örtüsü bulunuyor. 

"Ankara'daki Küçük Kopenhag"ı denilen Mebuskent projesinde, spor kompleksi, yüzme havuzu, sauna-Spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13 bin 650 metrekarelik golf sahası bulunuyor. Yürüyüş yolları, açık hava dinlenme alanları, otoparkları ile de dikkat çeken Mebuskent sakinlerine 7/24 kesintisiz güvenlik hizmetinden de yararlanıyor.

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan - Mebuskent

AVM yıl sonunda açılıyor
Mebuskent'te AVM için büyük bir taleple karşılaştıklarını belirteren Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, proje için şunlarısöyledi: "Projenin kendisine ait, en az 5.000 kişiye hitap edecek AVM alanı 8.000 metrekare satılabilir alandan oluşuyor. Bu alanları yönetim olarak satmaya karar verdik. AVM'nin yıl sonunda faaliyete geçmesini planlıyoruz. İçinde kuaförden markete, kuru temizlemeden güzellik salonuna kadar insanların gündelik ihtiyaçlarını karşılayacağı her şey olacak. AVM, en iyi hizmeti vererek buradaki yaşam kalitesini artıracak."

Fırsat Projeleri