Limak'tan 2 Yeni Yatırım Projesi

Türkiye'nin en büyük firmalarından olan Limak Holding İskenderun'da yeni bir yatırım projesini hayata geçiriyor.

Limak'tan 2 Yeni Yatırım Projesi
17.09.2017 - Pazar

İşadamı Nihat Özdemir'e ait olan Limak Holding, Türkiye'nin önde gelen gruplarından biri. Birçok büyük projeye imza atan firmayı kamuoyu daha çok inşaat ve enerji şirketleri ile tanıyor. Holding turizm alanında da iddialı. Yedi oteli ve 5 binin üzerindeki yatak kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük otel zincirlerinden birine sahip olan Limak Turizm, her geçen gün büyüyor. Limak Turizm Grubu, Antalya'da Limra, Arcadia, Lara ve Atlantis otelleri ile Ankara'da Ambassadore, İstanbul'da Eurasia ve Yalova Termal otellerinin işletmesini sürdürüyor.

Firmanın turizmdeki son yatırımı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde devam ediyor. Limak Babylon Hotel & Resort, KKTC'de Bafra iskele mevkiinde, şehir merkezine 20 kilometre, Ercan Havalimanı'na 72 kilometre, Magosa'ya 45 kilometre uzaklıkta. Para dergisinin haberine göre Babil'in Asma Bahçeleri'nden esinlenerek tasarlanan 518 yatak kapasiteli otel, KKTC'nin en yeni oteli olacak. Tesiste açılış için geri sayım başlamış. Duyumlara göre, yeni yıldan önce açılış gerçekleşecek. Şimdiden yeni yıl İçin rezervasyonlar alınmaya başlandı. 

Bir yatırım haberine daha gelince; Limak son yıllarda enerji sektöründeki yatırımlarıyla da öne çıkıyor. Dergideki habere göre şirketin İskenderun'da yeni bir yatırım hazırlığı var. İskenderun'da Limak'ın UmakPort ismiyle büyük bir limanı bulunuyor, yatırım da limana yakın bölgede yapılacak. Öğrenildiğine göre burada Türkiye'nin en büyük likit gaz depolama tesislerinden biri kurulacak.
 

Fırsat Projeleri