Limak Cimentos'a Mozambik'ten Büyük Ödül!

Limak Cimentos S.A., En İyi Sanayi Yatırımı ödülüne hak kazandı. Mozambik’in en büyük fuarı FACIM tarafından ödüllendirilen Limak Cimentos S.A., “2014-2017 Yılları Arasında Yapılan En İyi Sanayi Yatırımı” ödülüne değer bulundu.

Limak Cimentos'a Mozambik'ten Büyük Ödül!
05.09.2018 - Çarşamba

Yurt içi olduğu kadar yurt dışı çalışmaları ve büyük hacimli projeleri ile Türk inşaat firmaları başarılı işleri ile önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Mozambik’in en büyük Uluslararası Fuarı olan ve her yıl 2000'den fazla yabancı firma, 700 yerli firma ve 80 bin ziyaretçinin katıldığı FACIM fuarı sona erdi.

Bahse konu fuarın açılışında yapılan ödül töreninde Limak Cimentos S.A. “2014-2017 Yılları Arasında Yapılan En İyi Sanayi Yatırımı” ödülünün de sahibi oldu. Törende ödülü, Fabrika Direktörü Seyit Orhan Baydar aldı.

Geçtiğimiz hafta 27 Ağustos - 2 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen  FACIM’in açılış törenine Mozambik Başbakanı Carlos Agostinho do Rosario, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ragendra de Souza, Tarım Bakanı Higino Francisco Marrule, T.C. Maputo Büyükelçisi Zeynep Kızıltan ve Ticaret Müşaviri Mustafa Yılmaz, CPI (APIEX-Yatırım Ajansı) Genel Direktörü Laurenço Sambo, Maputo Bölge Valisi Raimundo Maico Diomba iştirak etmişti.

Mozambik - Türkiye Ticareti’nin Gelişimine Destek!

Doğu Afrika’nın en liman şehirlerinden Mozambik’in başkenti Maputo şehrinde yer alan Limak Cimentos S.A. fabrikası çevre dostu yaklaşımları ile fark yaratıyor. Fabrika kapalı galeriler, inşa edilen kapalı hammadde stokholleri, proseste kullanılan yeni nesil torbalı filtreler ve emisyon sistemleri, yeşillendirme ve ağaçlandırma faaliyetleri, tüm fabrika içi yol ile bağlantı yolları ve sahaların beton zemin ile kapalı olması nedeniyle, sadece çimento sektörü için değil, tüm sektörler için örnek bir fabrika görünümüyle dikkat çekiyor.

Öte yandan ülkenin ilk ürün kalite belgesi alan üreticisi olma özelliğine de sahip olan Limak Cimentos S.A., ürün kalite ve yönetim sistemleri ile de Mozambik’te kısa zamanda önemli bir konuma ulaştı. Fabrika yılda 700 bin ton üretim kapasitesine sahip ayrıca, limanlar bölgesine yakın stratejik lokasyonu ile Mozambik-Türkiye arasındaki ticaretin gelişimine önemli katkılar sağlıyor.

Toplam 50 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen fabrika, bugüne kadar bir Türk şirketi tarafından Mozambik’e yapılan en büyük yatırım olma özelliğine sahip. Fuarda verilen ödüller; ülkede ihracat, enerji, sanayi, yatırım, tarım, balıkçılık ve turizm alanlarında faaliyet gösteren  başarılı  şirketlere veriliyor. Ödüller: firmaların yapılan ihracatı, üretim ve yatırımları gibi kriterlere göre dağıtılıyor.

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

Çiftçi Towers

İSTANBUL / BEŞİKTAŞ

İstanbul Kadar Eşsiz Bir Yaşam...

İstanbul Kadar Eşsiz Bir Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Sur Yapı Antalya

ANTALYA / KEPEZ

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı