Konut Kredisi Faiz Oranları Yeniden Yükseldi

Konut kredisi faiz oranları Temmuz ayı içerisinde 5. kez güncellendi. Yeni verilere göre kredi faizleri yükseldi.

Konut Kredisi Faiz Oranları Yeniden Yükseldi
12.07.2018 - Perşembe

Konut kredisi faiz oranları neredeyse her gün değişiklik gösteriyor. Temmuz ayı içerisinde henüz 12 gün geçmesine rağmen konut kredisi faiz oranları 5. kez güncellendi.

Ev sahibi olmak isteyen ancak yeterli miktarda parası olmayan vatandaşlar mecburen bankalardan konut kredisi kullanıyor. Ancak içerisinde bulunduğumuz Temmuz ayında konut kredisi faiz oranları bugün 5. kez güncellendi. Yeni verilere göre 12 banka konut kredisi faiz oranlarını yükseltti. 6 banka ise faiz oranlarını değiştirmedi.

En düşük konut kredisi faiz oranı uygulayan banka yüzde 1,35 faiz oranı ile Alternatifbank oldu. Alternatifbank ayrıca 5 ve 10 yıllık krediler için en uygun faiz oranını veren banka oldu. Vatandaşların en çok tercih ettiği bankaların başında gelen Ziraat Bankası ve Halkbank yüzde 1.27 olan konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.38'e yükseltti. İş Bankası da yüzde 1.27 olan faiz oranını yüzde 1.48'e çekti.

QNB Finansbank faiz oranlarını yüzde 1,46'dan 1,55'e yükseltirken, Denizbank da faiz oranlarını yüzde 1,69 olarak güncelledi. Garanti Bankası faiz oranlarını yüzde 1,62'den 1,95'e çıkardı.

Şekerbank 5 yıllık kredi oranını yüzde 2.02 olan konut kredisi faiz oranını yüzde 2.12'ye, 10 yıllık kredi oranını ise yüzde 2.09'dan 2.19'a çıkardı. HSBC bankası yüzde 2 faiz oranında oynama yapmazken, Anadolubank yüzde 1,97 olan faiz oranlarını yüzde 1.99 olarak güncelledi. 

6 Banka Faiz Oranlarını Sabit Tuttu

Konut kredisi faiz oranlarını değiştirmeyen bankalar da oldu. Yapı Kredi, ING Bank, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, TEB ve HSBC bankaları konut kredisi faiz oranlarında bir değişikliğe gitmedi.

Yapı Kredi faiz oranı yüzde 1.45, ING Bank faiz oranı yüzde 1.59, Türkiye Finans faiz oranı yüzde 1.51, Kuveyt Türk faiz oranı yüzde 1.52, TEB faiz oranı yüzde 1.68, HSBC faiz oranı ise yüzde 2.00 olarak sabit kaldı.

Konut kredisi kullanarak ev alacak olan vatandaşların 12 günde 5 kez güncellenen konut kredisi faiz oranları karşısında nasıl bir tercih kullanacağı ise merak konusu oldu. 

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Uplife Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Validebağ Konakları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Nevbahar Üsküdar

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Üsküdar'ın Merkezinde Çok Özel Bir Yaşam

Üsküdar'ın Merkezinde Çok Özel Bir Yaşam

Kuzeyşehir Koru

İZMİR / MENEMEN

Türkiye'nin En İddialı Ödeme Planı

Türkiye'nin En İddialı Ödeme Planı