Konut Fiyatlarının Düşmesini Beklemek Hayal

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu "Konut fiyatlarının düşmesi hayal" dedi.

Konut Fiyatlarının Düşmesini Beklemek Hayal
07.10.2017 - Cumartesi

Konut Fiyatları ile ilgili açıklama yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu "Konut fiyatlarının düşmesi hayal" dedi.

Satışa çıkardığı  Ağaoğlu Çekmeköy Park projenin lansmanında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu "Konut fiyatlarının düşmesi hayal" şeklinde açıklamada bulundu.

1994, 2001 ve 2008 gibi kriz dönemlerinde dahi projelerini sattıklarını vurgulayan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Şu anda da dünya sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Özellikle bizim coğrafi olarak bulunduğumuz bölge. Ama biz işimize devam etmek zorundayız." dedi.

Fiyatların Düşeceğine İnanmıyorum

Ali Ağaoğlu Türkiye'de değil, dünyada sıkıntılı bir dönem yaşandığına işaret ederek, "Konut satışlarda bir yavaşlamanın olduğu doğru... Bunu aşmanın yolu 'satamıyorum' diye ağlamak değil. Fedakarlık yapacak, karını paylaşacak." dedi. Yeni ve nitelikli konuta ihtiyacına değinen Ağaoğlu, "Deprem gerçeği kaçınılmaz. İnsanların yeni ve güvenli binalara ihtiyacı var. Ancak insanların yeni konuta erişiminde sorun var. Karlarımızdan ciddi fedakarlık yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Ağaoğlu, bir dönem 'ne yaparsam satarım' döneminin eskide kaldığını dile getirerek, "Ehil olan olmayan, maddi gücü olan olmayan herkes sektöre dalmıştı. Şimdi öyle bir dönem yok. Ekmek aslanın ağzında değil, ekmek aslanın kalın bağırsağında... Herkes hesabını iyi yapacak. Talepte eksilme yok hatta artış da var ama erişim sorunu var. 4-5 doğruyu bir araya getirdiğinizde başarıyı yakalıyorsunuz." diye konuştu.

Konut fiyatlarının yüksek olmasının arsa fiyatlarının yüksek olmasına bağlayan Ağaoğlu, "Arsa fiyatı düşmez. Konut maliyet fiyatlarında da enflasyondan dolayı gerileme olmayacağına göre konut fiyatlarının kesinlikle düşeceğine inanmıyorum. Fiyatların aşağıya gelmesini beklemek hayal olur. Ben aşağıya gelmeyeceğine eminim." Dedi.

Habertürk

Fırsat Projeleri