Kasım Ve Aralık'ta İnşaat Sektörü Hareketlenecek!

AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, inşaat sektöründe asıl hareketliliğin kasım ayındaki faiz indirimlerinden sonra olacağını belirtti.

Kasım Ve Aralık'ta İnşaat Sektörü Hareketlenecek!
07.10.2019 - Pazartesi

AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, inşaat sektöründe asıl hareketliliğin kasım ayında açıklanacak faiz indirimlerinden sonra yaşanacağını belirtti.

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indiriminin konut kredilerine yansıyacağını belirten AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, gayrimenkul sektöründe asıl canlanmanın beklenen üçüncü faiz indirimden sonra gerçekleşeceğini söyledi.

Muhsin Bayrak, Merkez Bankası’nın yaptığı indirimlerin kademeli olarak yaşandığını belirterek, "Bankaların konut kredisi faiz oranlarında da düşüş bekliyoruz. Merkez Bankası tarafından Kasım ayında da açıklanması planlanan politika faizindeki indiriminin kasım sonu ve aralık ayında inşaat sektörüne olumlu yansıyacağını öngörüyorum. Bu sayede inşaat sektörü rahat nefes alacak ve zor günleri geride bırakmaya başlayacak" dedi.

Sektörün Umudu Aralık Ayında!

Bayrak, "Merkez Bankası'nın politika faizinde aldığı bir önceki indirim kararının ardından bankalar tarafından da güncel kredi faiz oranları için indirimlere gidilmeye başlandı” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sayede vatandaşların kredi çekimlerinde uygulanan faiz oranları çok daha düşük seviyelere inmeye başladı. Hatta kredi türüne göre vatandaşların bankalardan alacakları kredilerde özellikle kamu bankalarında güncel konut kredi faiz oranları yüzde 1'in altına bile düştü. Beklentimiz bu olumlu havanın kasım ve aralık ayında devam etmesidir. Yeni bir indirim kararıyla konut kredilerindeki faiz oranı % 0.70'lere iner ve özellikle aralık ayı inşaat sektörünün umut ayı olur. Elbette kamu bankalarının oranlarını özel bankaların da uygulamasını sağlayacak düzenleme ya da kararlar şart."

Emlak Editörü
Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.

Fırsat Projeleri

Evora Denizli

DENİZLİ / BABADAĞ

Evora Denizli'de

Evora Denizli'de "0" Peşinatla Ev Sahibi Olun

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den Yeni Yılın Yeni Fırsatı!

AND Pastel'den Yeni Yılın Yeni Fırsatı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Evora İstanbul

İSTANBUL / TUZLA

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası