Kartal'daki Ofis Rekabetinde Tasarım Kazanacak

Kartal’da son dönemde artan ofis projelerinde firmalar fiyatlarıyla değil, tasarımlarıyla yarışacak.

Kartal'daki Ofis Rekabetinde Tasarım Kazanacak
14.11.2017 - Salı

İstanbul Anadolu Yakasında Kartal ilçesi, ticari projelerde daha fazla öne çıkmaya başladı. Avrupa Yakasının merkezi ofis bölgelerinden, Basın Ekspres bölgesi gibi daha içerilere yaşanan kayma gibi, Anadolu Yakasında da yaşanıyor. Anadolu Yakasınını E-5 üzerindeki ilçelerinden ve tam orta noktada bulunan Kartal ilçesi ise, ofis projelerinde yükü sırtlamaya başladı. 

Kartal’da birbiri ardına yükselen konut projeleri gibi, karma projelerde bulunan ofis ve home ofis üniteleri ve tamamı ofis olarak planlanan projeler Kartal’da alternatif zenginliği yaratıyor. İstanbul’un tamamında geliştirilen ofis projeleri ve Kartal‘daki benzeri yoğunluk, ofislerde boş alan yüzdesini artırıyor. Bundan sonra firmalar, inşaat metrekaresi kadar mimari tasarıma da daha fazla önem göstermek zorunda kalacak. Ofis arayışında olanlar tercihini tasarımsal ikon ofislerden yana kullanılacak.

Deluxia Park Business Tasarımıyla Fark Yaratıyor

Teknik Yapı‘nın İstanbul Maltepe Kartal sınırında, Tugay Yolu caddesinde E-5 karayoluna cephe konumda inşa edeceği Deluxia Park Business projesinin lasnmanı önceki hafta gerçekleştirildi. Deluxia Park Residence ve Deluxia Park Business olarak iki kısımdan oluşan Deluxa Park projesinin mimarı Mehmet Keskin,firmaların tasarıma daha fazla değer vermesi gereken bir döneme girdiklerini belirtti. 

Teknik Yapı’nın konut yapı kalitesi kadar tasarıma da önem verdiğini belirten Mimar Mehmet Keskin, Deluxia Park Business‘ta nitelik ve nicelik olarak bütün algılara hitap eden bir ofis tasarladıklarını belirtti. Mimari projelerdeki tasarımsal farklılaşma ve bunun getirdiği talep farkının, firmalar tarafından daha fazla önemsenmesi gerektiğini belirten Mehmet Keskin, “Tercih noktasında artık tasarımlar öne çıkacak.” yorumunda bulundu.

Fırsat Projeleri