Kağıthane'de Büyük Dönüşüm Başladı!

Kağıthane’de yer alan riskli alanlar arasında bulunan Yahya Kemal Mahallesi’nin dönüşüm çalışmaları başlatıldı. 

Kağıthane'de Büyük Dönüşüm Başladı!
24.07.2019 - Çarşamba

22 Nisan tarihinde yıkılan istinat duvarı sonrası Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi´nde yapılan incelemeler, bölgede kentsel dönüşüm yapmayı zorunlu kılmıştı. Kağıthane Belediyesi ve AFAD ekipleri olay tarihinde çevre evlerin tahliyesini gerçekleştirerek bölgede güvenliği sağlamıştı. Yahya Kemal Mahallesi sakinleri ise bölge için verilen kentsel dönüşüm kararı ile ilgili evlerinin yenileceği sevincini yaşamıştı. Kağıthane Belediyesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinesinde başlattığı bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde tespit edilen bina sayısı 123 olarak açıklandı.

“Süreçten memnunuz”

Riskli bölgede evi olan Enver Tanrıverdi isimli vatandaş; ‘’ 50 senedir bu mahallede yaşıyorum. Cumhurbaşkanımız sağolsun projeye sahip çıktı. Şu anda çalışmalar iyi gidiyor. Belediye Başkanımız da hemen hemen her gün buraya ekipleriyle, mimarlarıyla gelerek bizimle yakından ilgileniyor. ‘Ne kadar çabuk çıkarsanız o kadar süreci çabuk sonuçlandırırız’ diyor. Herkeste evlerini boşaltıyor. Süreçten memnunuz.’’ dedi. Bir diğer ev sahibi Mikail Molkoç ise; ‘’ Şu ana kadar her şey belediye başkanımızın söz verdiği şekilde devam ediyor. Nasip olursa, evlerimiz yıkıldıktan sonra yeni evlerimize kavuşmayı bekliyoruz. Devletimizin söz verdiği şekilde taşınma ve kira yardımlarını aldık. ‘’ dedi.

“Herkes memnun kalacaktır”

Abdullah Karahasan isimli vatandaş ise “Yaklaşık üç ay önce, istinat duvarının kayması nedeniyle kentsel dönüşüm projesi başlatıldı. Bizde bu projeden çok memnunuz. Devletimizin sayesinde bizler de yeni evlerimizde oturacağız.  Devletimiz, buradaki proje ile çok iyi çalışmaktadır. Evlerimiz gerçekten çok kötü bir durumdaydı. İnşallah proje yapımında herkes memnun kalacaktır” şeklinde konuştu.

Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.