İstova Projesi 12. Gayrimenkul Fuarı'nda Yerini Aldı

Kağıthane’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi İstova, Gayrimenkul sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan 12. Gayrimenkul Fuarı ve Arap- Türk Zirvesi’ndeki yerini aldı

İstova Projesi 12. Gayrimenkul Fuarı'nda Yerini Aldı
29.04.2018 - Pazar

Kağıthane’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi İstova, Gayrimenkul sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan 12. Gayrimenkul Fuarı ve Arap- Türk Zirvesi’ndeki yerini aldı. 28- 29 Nisan tarihlerinde Hilton Convention Exhibition Center’da düzenlenen fuarda konut sahibi olmak isteyenlere özel fırsatlar sunuluyor.  

Yamaç Yapı tarafından hayata geçirilen İstova projesi 12. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap- Türk Zirvesi’nde yerini aldı. İstova, hem yatırım hem de oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyenleri iki gün sürecek fuar boyunca 31-32 nolu standa ağırlayacak.  

12. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi’nde Türkiye, Arap coğrafyası ve dünyadaki gayrimenkul sektörüne genel bakış konuları ile gayrimenkul alanındaki fırsatlar ve sektörün geleceğinin masaya yatırıldığını vurgulayan Yamaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yamaç “Kısa süre önce lansmanını gerçekleştirdiğimiz İstova projemizle bu fuara katılmaktan çok mutluyuz.” dedi. 

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yamaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yamaç şunları söyledi: “Gayrimenkul sektörünün buluşma noktası haline gelen bu önemli fuarı özellikle Körfez Ülkeleri başta olmak üzere Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Abu Dabi, Ürdün, BAE, Azerbaycan, Fas, Mısır, İran ve Irak’tan gelen yatırımcılar ziyaret ediyor. Geçen yıl 7 bin 817 sektör temsilcisi, yatırımcı ve profesyonelin buluştuğu fuarda bu yıl İstova projemiz ile bizde yerimizi aldık” dedi. 

Yamaç sözlerine şöyle devam etti,  “Döviz kurlarındaki artış, konut kredi faizlerindeki yükseliş ve inşaat maliyetlerinin artmasıyla birlikte geçen yıldan bu yana yerli yatırımcıların gayrimenkul yatırımından uzaklaştığını gözlemliyoruz. Konut satış rakamlarına baktığımızda ise yabancı yatırımcılara konut satışları her geçen yıl artan bir grafik göstermeye devam ediyor. Açıklanan verilere göre, 2017 yılında yabancı yatırımcılara yapılan konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 22 oranında artış gösterdi. Türk gayrimenkul sektörünün yabancıların radarında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Mütekabiliyet Yasasının çıkmasından sonra yabancıların hızlanan gayrimenkul alımları artış gösterdi. Yabancı yatırımcılara 1 milyon dolarlık yatırımla vatandaşlık hakkı tanınması koşulunun 300 bin dolara indirilecek olması da yatırımları daha da artıracaktır. Türk inşaat firmalarının yurt dışındaki önemli fuarlara katılımının yanı sıra yabancı önemli devlet adamlarının ülkemizi ziyaretleri ve ziyaretler sonucunda oluşan sıcak ilişkiler de bu artışın artmasına neden oluyor. Yabancı yatırımcıların yanı sıra yerli yatırımcılarında konut alımlarının artması için ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörümüzün hükümetimiz tarafından desteklenmesine ihtiyacı var.”

Fırsat Projeleri

İstova

İSTANBUL / KAĞITHANE

İstanbul Ayaklarınızın Altında…

İstanbul Ayaklarınızın Altında…

Queen Bomonti

İSTANBUL / ŞİŞLİ

45 Yıllık Sinpaş Olunca Ev Alması 5 Dakika

45 Yıllık Sinpaş Olunca Ev Alması 5 Dakika

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Nef Reserve Kandilli

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Nef Reserve Kandilli'de Yeni Bloklar Satışta

Nef Reserve Kandilli'de Yeni Bloklar Satışta

Akzirve Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Akzirve Strada Bahçeşehir'den Büyük Fırsat

Akzirve Strada Bahçeşehir'den Büyük Fırsat