İşte Ucuz Ev Almanın Formülü!

Kira öder gibi ev almak mı istiyorsunuz? İşte birçok projeden uygun fiyatlarda ev almanın yolu…

İşte Ucuz Ev Almanın Formülü!
30.06.2017 - Cuma

İnsanın hayatı boyunca vereceği önemli yatırım kararlarından biri olan ev almak, üzerinde çok düşünülmesi ve dikkat edilmesi gereken bir konu. Sektörde dar gelirli vatandaşların da ev sahibi olabilmeleri için birçok uygun koşul sunulsa da yeterli olmayabiliyor. Uygun fiyatlar ve avantajlı vade koşulları ile ev sahibi olabilmek çok daha kolay görünüyor.


Birçok projede ev sahibi olmak isteyen dar gelirliler için birbirinden cazip seçenekler sunuluyor. İsteyen TOKİ kuralarına katılabiliyor, isteyen gayrimenkul müzayedelerini geziyor ya da uygun konut kredisi alternatiflerini değerlendirebiliyor. Peki ucuz ev nasıl alınır? İşte birkaç öneri:  
 
1-) TOKİ Kuralarına Katılarak


TOKİ Türkiye’nin birçok farklı şehrinde uygun fiyata satın alınabilecek konut projeleri yapmaktadır ve bu projelerde konutların yanı sıra sosyal tesisler de yer almaktadır. Dezavantaj olarak şehir merkezlerinin dışında bulunan TOKİ projelerinden ev sahibi olmak için projenin bulunduğu lokasyonda yaşamalı ve proje dar gelirlilere özel ise özel durumun belgelendirilmesi gerekmektedir. TOKİ’nin uygun fiyatlı konutlarından ev sahibi olmak için TOKİ’nin web sitesi belirli periyotlarla takip edilerek bütçeye en uygun projeye başvuruda bulunmak mümkün.
 
2-) Gayrimenkul Müzayedelerine Katılarak


TURYAP tarafından düzenlenen kamu, banka, özel kuruluş veya markalı konutları ve ticari projeleri içeren gayrimenkul müzayedelerine katılarak da ucuz konut almak mümkün. TURYAP ayrıca Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinde konut ya da arsaların satışa çıkarılmasını sağlamaktadır.
TURYAP’ın düzenlediği bu açık arttırmalara katılım göstermek için evin fiyat aralığına göre belirlenen teminat ödenmelidir. TURYAP’ın web sitesini belirli zaman aralıklarıyla takip edilerek en uygun gayrimenkulü bulmak mümkdür.
 

3-) Konut Kredisi Alternatiflerini Değerlendirerek


Bankaların birbirinden cazip ödeme koşulları sunduğu kredilerinden faydalanarak da ev sahibi olmak mümkündür ancak bunun için kredi kullanmaya yetecek ölçüde peşinat gerekmektedir. Bankalardan kredi kullanabilmek için ev bedelinin en az yüzde 20’si peşinat olarak ödenmelidir.

KrediPazarı
 

Fırsat Projeleri