İstanbul'un Dikkat Çeken 5 Loft Projesi

Kullanıcısına geniş alanlar sunan loft daireler konut tüketicisinin yeni gözdesi olurken, İstanbul'da hayata geçirilen loft projeler de ön plana çıkıyor.

İstanbul'un Dikkat Çeken 5 Loft Projesi
22.11.2017 - Çarşamba

Kullanıcısına geniş alanlar sunan loft daireler konut tüketicisinin yeni gözdesi olurken, İstanbul'da hayata geçirilen loft projeler de ön plana çıkıyor. İstanbul'da adından söz ettiren 5 loft projesini sizler için inceledik.

Loft Up/7.60

İstanbul Anadolu Yakası'nda, Tatar Yapı tarafından hayata geçirilen Loft Up/7.60 bin metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor. 150 adet bağımsız birimden meydana gelen projede daireler, 142 ila 190 metrekare arasında değişen büyüklüğe sahip. 

Tatar Yapı Loft Up/7.60 projesinde loft daire konseptini yeniden tanımlıyor. Tatar Yapı'nın bu projesinde 7.60 metrelik tavan yüksekliğine yer veriyor. 

Lavita Loft

İstanbul'un en güzel ilçelerinden Maltepe'de Aşçıoğlu Yapı tarafından hayata geçirilen proje, 14 bin 800 metrekarelik arsa alanı üzerinde yükseliyor. 2020 yılında teslim edilmesi planlanan Lavita Loft projesi büyüklükleri 40 ile 500 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 5+2 şeklinde dizayn edilmiş 488 adet konuttan meydana geliyor. 

Sosyal donatı bakımından göz dolduran Lavita Loft projesi, Bostancı-Adalar iskelesine 10 dakika, Bağdat Caddesi'ne ise 5 dakikalık mesafesiyle de ön plana çıkıyor. Projenin sosyal ayrıcalıkları arasında açık kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna, kafe, market, kuaför, kamelya ve güvenlik de yer alıyor.

Helenium Sky Suites

Helenium Sky Suites projesi, Başarır İnşaat tarafından Kartal'da yükseliyor. 5 bin 500 metrekarelik arsa alanı üzerinde inşa edilen Helenium Sky Suites projesi, büyüklükleri 56 ila 166 metrekare arasında değişen normal ve loft dairelerden meydana geliyor. Mart 2019 yılında teslim edilmesi planlanan projede 1+1, 1+1 loft, 2+1 ve 3+1 daireler bulunuyor. Teslim edilmesinin ardından yüzde 60 prim yapması beklenen Helenium Sky Suites projesi, metro ve E-5'e 5 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 10 dakika mesafede, Aydos Ormanı'na ise komşu konumda dairelerin tamamı deniz ve Adalar manzarasına sahip lomasıyla dikkat çekiyor.

Projenin sosyal ayrıcalıkları arasında ise açık yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, fitness merkezi, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, güneşlenme terası, otopark ve güvenlik de bulunuyor.

İstanbul Loft

Küçükçekmece'de 8 bin 500 metrekarelik arsa alanı üzerine Rumeli Gayrimenkul Yapı tarafından hayata geçirilen İstanbul Loft projesi, 303 adet konuttan meydana geliyor. Projede 1+0 ve 1+1 daire tiplerinin büyüklükleri ise 55 ve 85 metrekare arasında değişiyor. 

17 katlı tek blok halinde yükselen İstanbul Loft projesinin sosyal donatıları arasında açık kapalı yüzme havuzları, çocuk oyun alanları, çocukk yüzme havuzu, yürüyüş parkuru, fitness merkezi, restorant, sinema, kafe, güvenlik ve otopark da yer alıyor. 

Marmara Loft

Görgülü İnşaat tarafından İstanbul'un gelişen ilçesi Kartal'da hayata geçirilen Marmara Loft projesi, 152 loft ve normal daireden meydana geliyor. Projede 2+1 ve 3+1 şeklinde dizayn edilen dairelerin büyüklükleri ise 94 ila 130 metrekare arasında değişiyor. 

18 katlı iki blok halinde yükselen Marmara Loft projesinde her dairenin ayrıca 5 metrekarelik depo alanı bulunuyor. Lokasyon açısından da dikkat çeken projemetro durağına 1,3 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ve Viaport'a 7 kilometre uzaklıkta konumlan��yor.

Projenin sosyal ayrıcalıkları arasında ise açık yüzme havuzu, sauna, çocuk oyun alanları, fitness merkezi, sinema, güvenlik ve kafe de bulunuyor.

Fırsat Projeleri