İstanbul'a 5 Kilometrelik Millet Bahçesi!

Fatih belediye başkan adayı olan TOKİ Eski Başkanı Ergün Turan, Surdibi’ni temizleyip 5 kilometrelik alanı Millet Bahçesi yapacağını söyledi. 

İstanbul'a 5 Kilometrelik Millet Bahçesi!
18.02.2019 - Pazartesi

Fatih belediye başkan adayı olan TOKİ Eski Başkanı Ergün Turan, Surdibi’ni temizleyip 5 kilometrelik alanı Millet Bahçesi yapacağını söyledi. 'İstanbul'un mücevheri' diye nitelendirdiği Fatih ilçesini yönetmeye aday olan Turan, turizm ve ticaretin kalbinin attığı Fatih'teki sorunlarla başa çıkmak için yönetimde bir başka evreye geçeceklerini belirtti.

Surdibi’ne Bisiklet ve Yürüme Yolu

Çocuklar, gençler ve ev hanımlarına yönelik projeler hayata geçireceklerini ifade eden Turan, "En önemli projemiz, Surdibi'ni temizlemek olacak. Yedikule'den başlayıp Edirnekapı'ya kadar kesintisiz bisiklet ve yürüme yolu bir millet bahçesi olacak" diye konuştu. Fatih'in sorunlarını ve çözüm önerilerini sıralayan Turan, şunları söyledi: “Fatih'te şu anda bir insanların yaşam alanları var bir de turizm ve ticaretin devam ettiği bölge var. En önemli projemiz, Surdibi'ni temizleyeceğiz. Tarihi surların iç tarafındaki, mülkiyeti özel şahıslarda olan alanları temizleyeceğiz. İstanbul için de çok önemli bir millet bahçesi olacak. Yedikule'den başlayıp Edirnekapı'ya kadar kesintisiz yürüme yolu olan ve bisiklet yolları olan bir millet bahçesi olacak. En büyük projemiz bu. Tek tek mülkiyetler üzerinde çalışıyoruz. Buralar yapı yasaklı alanlar. Burada asla bir yapılaşma olmayacak. Tamamen spor, yeşil ve rekrasyon alanları olacak.”

Konforlu ve Güvenli Bir İlçe Olacak

Fatih’le ilgili yönetim planı hakkında konuşan Ergün Turan, şu detayları verdi: “Çok çalışacağız. Bunun sözünü veriyorum. 20 yıla yakın yerel yönetim tecrübem olduğu için, klasik belediyecilik yapmayacağız. Özellikle bu ilçeye karşı hayranlığım bir başkadır. Cumhurbaşkanımız bir görev verdi. İstanbul'un herhangi bir ilçesinde görev yapmak benim için bir lütufken, Fatih olunca iki sefer lutüf kabul ediyorum. Burada turizm erbabı da var ticaret erbabı da... Bu sebeple burayı muhataplarıyla birlikte yönetmemiz lazım. Çok ciddi bir esnaf kültürü var. Esnafımız gerçekten, şükür sahibi, vatanına bağlı, bilinçli, bölgenin kıymetini biliyor. Onlarla beraber, ilçeyi nasıl yukarıya taşıyacağız onu konuşmamız gerek. Bir başka faza geçmeliyiz. Klasik belediyecilikten çıkacağız. Fatih, özellikle gençler ve ev hanımları için bugün olduğundan çok daha konforlu ve güvenli bir ilçe olacak.

Sabah

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Sur Yapı Antalya

ANTALYA / KEPEZ

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı

Brand İstanbul Park

İSTANBUL / BEYLİKDÜZÜ

Brand İstanbul'da Projede Fırsat'a Özel Kampanya

Brand İstanbul'da Projede Fırsat'a Özel Kampanya