İnşaat Sektörü Her Dönem Canlılığını Koruyor

Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) konut satış rakamları istatistiklerini değerlendirdi.

İnşaat Sektörü Her Dönem Canlılığını Koruyor
24.08.2017 - Perşembe

Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) konut satış rakamları istatistiklerini değerlendirdi. Adem Atmaca, sektörde geçtiğimiz ayın durgunluğunun yerini canlılığın altığını söyledi.

TÜİK, 2017 Temmuz ayına ait konut satış istatistiki verilerine göre geçen ay satılan konut sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 42.4 artış gösterdi. TÜİK verilerini değerlendiren gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından Atmaca Gayrimenkul'de Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, TÜİK’in açıkladığı temmuz ayı konut satış rakamlarının yeni yönetmeliklerle birlikte getirilen indirimler, hayata geçirilen yeni kampanyalar, ödemelerde sunulan kolaylıklar gibi unsurların etkisiyle olduğunu belirtti.

Verilerin sektörde geçen ay yaşanan durgunluğun yerini canlılığın aldığını kanıtladığını aktaran Adem Atmaca, "Ekonominin lokomotif sektörleri arasında en önemli sırada yer alan inşaat sektörü, hükümetimiz tarafından verilen desteklerle her dönem canlılığını korumayı sürdürüyor. Henüz yaz döneminde olmamıza rağmen temmuz ayında yaşanan bu hareketlilik yılsonu beklentilerini üst noktaya taşıyor. Biz de bu hareketliğe paralel olarak imzamızı taşıyan yatırımlarımızla sektörümüze tüm gücümüzü ortaya koyan bir yaklaşım sunuyoruz. Bu yaklaşımımızla satış rakamlarımızı artırarak müşteri kitlemizi zenginleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Fırsat Projeleri