“İnşaat Sektörü 2020 Yılında Normalleşecektir”

Başyapıt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat İzsiz, inşaat sektörünün 2020 yılında tamamen normalleşeceğini ifade etti.

“İnşaat Sektörü 2020 Yılında Normalleşecektir”
17.07.2019 - Çarşamba

Konut sektörünün 2020 yılında tamamen normalleşeceğini belirten Başyapıt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat İzsiz, "Bence temel sorun üretim noktasında. Sektörümüzde fırsatçılar var" dedi. İzsiz, üretim anlamında sektörde fırsatçıların baş gösterdiğini söyleyerek Türkiye'nin lokomotif sektörünün hala inşaat olduğunu belirtti.

Başyapıt A.Ş. hakkında bilgi veren Nihat İzsiz, “İstanbul’un Esenyurt bölgesinde, 5 yıl önce kurulan, birçok başarı ve projeye imza atan bir firmayız. Sektörde 20 senelik bir tecrübemiz var. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz projelerde yerli ve yabancı yatırımcının ilk tercihleri arasında yer alan bir firmayız. İstanbul dışında Balıkesir Edremit’te başlattığımız projelerimiz de var. Ülkemizde inşaat, önem taşıyan lokomotif bir sektör olma özelliğini sürdürüyor. Bizler bundan sonra yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.” Dedi.

“Sektörümüzde Fırsatçılar Var”

Sektörün içinde bulunduğu sıkıntılar hakkındaki değerlendirmelerini aktaran İzsiz, “İnsan gücü ve yatırımlarla alakalı sorular yok. Malum işler azaldığı için aksine boşa çıkan insan sayısı daha çok. Biliyorsunuz bizim sektörde nitelikli insan sayısı çok az. Dolayısıyla bizim şuan insan gücü ile ilgili sorunumuz yok. Bence temel sorun üretim noktasında sektörümüzde fırsatçılar var. Malzemeler ve yükselen dolar kuru nedeniyle birtakım sorunlar yaşanabiliyor. Fakat buna rağmen bir normalleşme süreci de var. Küresel anlamda olağanüstü bir şey olmadığı takdirde, tahminimce 2020 yılında sektör tamamen normalleşecektir.”

Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.