İletişime Geç
Bizi Ara +90 (212) 944 45 50 Bize Yaz +90 (549) 590 90 95

Haber

Ofis

Villa

Konut

Son Araman (“beylikdüzü” Tüm ilanlar Satılık Ev)

Fırsat Projeleri
eEtrolife

Hayatın Merkezinde Siz Varsınız!

AKS Focus İstanbul'da 840 bin TL'den başlayan fiyatlarla ve banka kredili ya da firma bünyesinde faizsiz ödeme seçenekleriyle kolayca ev sahibi olun! Üstelik hemen tapu imkanıyla! Kampanya avantajından faydalanmak için acele edin...

eEtrolife

Projede Fırsat'a Özel %5 Ekstra İndirim!

Mimaroba'da denize sıfır konumdaki Marina 24'te, Projede Fırsat'a özel %5 ekstra indirim fırsatı, 0,64 oran ve 120 vade avantajı ile kolayca ev sahibi olun! Kampanyadan faydalanmak için acele edin!

eEtrolife

Projede Fırsat'tan Demir Country'e Özel Fiyat Kampanyası!

Demir Country 'den yılın son kampanyalı daireleri Projede Fırsat'a özel fiyat seçenekleriyle sizi bekliyor. Kampanyadan faydalanmak için acele edin...

Projenizi gönderin Ücretsiz olarak yayınlayalım. Hemen Başla
AKS Focus İstanbul

Hayatın Merkezinde Siz Varsınız!

AKS Focus İstanbul'da 840 bin TL'den başlayan fiyatlarla ve banka kredili ya da firma bünyesinde faizsiz ödeme seçenekleriyle kolayca ev sahibi olun! Üstelik hemen tapu imkanıyla! Kampanya avantajından faydalanmak için acele edin...

Fırsatı Hemen Yakala sag
Marina 24

Projede Fırsat'a Özel %5 Ekstra İndirim!

Mimaroba'da denize sıfır konumdaki Marina 24'te, Projede Fırsat'a özel %5 ekstra indirim fırsatı, 0,64 oran ve 120 vade avantajı ile kolayca ev sahibi olun! Kampanyadan faydalanmak için acele edin!

Fırsatı Hemen Yakala sag
Demir Country

Projede Fırsat'tan Demir Country'e Özel Fiyat Kampanyası!

Demir Country 'den yılın son kampanyalı daireleri Projede Fırsat'a özel fiyat seçenekleriyle sizi bekliyor. Kampanyadan faydalanmak için acele edin...

Fırsatı Hemen Yakala sag
Makyol Santral

Makyol Santral'de Fırsat Zamanı!

Makyol Santral'de evinizi 599 bin liradan başlayan özel fiyat avantajıyla şimdi alın, hemen taşının... Kampanya fırsatlarından faydalanmak için acele edin...

Fırsatı Hemen Yakala sag

E-Sunum Hizmeti Verdiğimiz Projeler

E Sunum

Projede Frısat E-Sunumlar hakkında daha fazla proje ve bilgi almak için

Detaylı Bilgi Al sag

İnşaat Patronları 2020 Yılından Umutlu!

2019 Kasım ayı konut satışlarını değerlendiren inşaat sektörü patronları 2019’un son döneminin 2020 için yatırım iklimi oluşturduğunu söylediler.

İnşaat Patronları 2020 Yılından Umutlu!
17.12.2019 - Salı

2019 Kasım ayı konut satışlarını değerlendiren inşaat sektörü patronları 2019’un son döneminin 2020 için yatırım iklimi oluşturduğunu söylediler.

TÜİK tarafından açıklanan konut satışları, 2019 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %54,4 oranında yükselerek 138.372’ye ulaştı. Konut satış rakamlarını değerlendiren inşaat sektörü temsilcileri ise 2020 yılından umutlu oldukları yönünde değerlendirme yaptılar. İşte o yorumlar: 

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt: “2019’dan öğrendiklerimiz, 2020’ye yol gösterecek”

"TÜİK’in açıkladığı kasım rakamlarına göre satışlarda yaşanan yüzde 54.4’lük artış, son derece memnuniyet verici. Satış rakamları üzerinde faiz indirimi ve uzayan vadelerin etkisi, artışa geçen kredili satışların oranlarında belirgin bir şekilde görülüyor.  Kredili satışlardaki artış kasım ayında yüzde 724.8’i buldu. Satışlarda temmuzdan bu yana yaşanan artış, sadece 2019 hedeflerine ulaşmamızı kolaylaştırıcı bir etki sağlamakla kalmayacak. Aynı zamanda 2020 satışları için de bir zemin oluşturacak. Satışlar azaldıkça stok miktarımız da azalıyor. Bu nedenle 2020 yılı ve sonrası için yeni projelere ihtiyacımız olacak. Bu durumu önceden gören ve hazırlıklarını yapan finansal açıdan güçlü, kendi sermayesiyle ayakta durabilen, markalı konut üretiminde köklü tecrübeye sahip olan şirketlerin adını, 2020 yılında sıkça duyacağız. 2019 yılının ilk 7 ayında yaşadığımız durgunluk döneminden çok önemli dersler aldık. Faizlerin yatırımcıları harekete geçiren en önemli unsur olduğunu bir kez daha hatırladık. Sektörümüzde döviz fiyatlarına bağlı olarak karlılık dengesinin tamamen değiştiğini gördük.. Bu önemli argümanlar, 2020 yılı ve sonrası için bize yol gösterecek. Yılın son 5 ayı, yılsonu hedeflerinin tutturulmasında ciddi bir katkı sağlayacak. Yılın son 5 ayından aldığımız güçle 2020’de giderek yükselen satış rakamları ile yeni ortaklıkları, projeleri konuşacağız. Yeni dönemde yatırımcılar köklü ve güvenilir, katma değeri yüksek projelere imza atan markaları tercih edecekler.”

Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır: “2019’un son dönemi, 2020 için yatırım iklimi oluşturuyor” 

“Temmuz ayında faizlerin yüzde 1’in altına düşürülmesiyle başlayan hareketlilik kasım ayında hız kazandı. TÜİK’in açıkladığı kasım rakamlarına göre, sarışlarda yaşanan yüzde 54.4’lük artış, yılın geneli açısından çok önemli bir oran. Kredili satışlardaki yüzde 724.8’lik artış ise faiz indiriminin yarattığı hareketliliğin en güzel örneğini oluşturuyor. Gayrimenkul ve inşaat sektöründe yüksek faiz oranları her dönem sektörde durgunluğa işaret etti. Bunun son örneğini bu yılın ilk 7 ayında zaten gördük. Düşük faiz ve uzayan vadeler her dönemde yatırımcıyı harekete geçiren 2 önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bu iki unsur, sektörümüzde yatırım iklimi oluşmasını tetikliyor. 2019’un son dönemi, 2020 için yatırım iklimini oluşturuyor. Yatırımcıların hangi niteliğe sahip konutları tercih etmesi de diğer önemli bir konu… İçerisinde bulunduğumuz yıl itibariyle baktığımızda, yatırımcılar sektörde köklü bir geçmişe sahip, güçlü ortaklıklar kuran, kredi kullanmadan ayakta kalabilen, finansal açıdan güçlü, teslimlerde ve tapularda söz verdiği tarihi uygulayan şirketlerin projelerini tercih ediyorlar. Çünkü oturum ve yatırım amaçlı kon ut sahibi olmak isteyen tüm yatırımcılar, yatırımlarını güvence altına almak istiyor. Satışlarda söz sahibi olan projeler de bu niteliğe sahip projelerden oluşuyor. 2019’un sonlarına geldiğimiz bugünlerde satışlardaki hareketlilik, 2020 için yeni projelerin hayata geçirileceği bir yıl mesajı veriyor. Çünkü hız kazanan satışlar, stokları da eritme noktasında önemli bir kazanım sağladı. 2020 yılı, yeni projelerin konuşulacağı, sektörümüzün gelişimi yönünde önemli adımların atılacağı gelişmeleri beraberinde getirecek.” 

Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş: “Kasım satışları, 2019 hedefleri için çok büyük bir kazanım sağlayacak”

"Sektörümüzde 2019 yılı başından temmuz ayına kadar süren daralmanın ardından başlayan hareketli günler yıl bitimine sayılı günler kala hız kazandı. TÜİK’in açıkladığı kasım rakamlarında gözlenen yüzde 54.4’lük artış,  2019 yılsonu hedeflerine ulaşmak adına çok büyük bir kazanım sağlayacak. Satışlarda temmuz ayında başlayan hareketlilik kredili satışlara da yansıdı. Kasım ayı rakamlarına göre kredili satışlardaki artış, yüzde 724.8 ilebüyük bir oran yakaladı. Şirketlerin, satışlardaki bu hareketlilik karşısında, geleceği öngören bir yaklaşımla yatırımlarını hızlandırması, azalan stoklar karşısında doğabilecek konut ihtiyacına hızlı çözüm üretebilecek bir pozisyonda durması gerekiyor. Çünkü 2020, yeni yatırımların, ayrıcalıklı yaşam alanı sunan, katma değeri yüksek projelerin başrol oyuncusu olduğu bir yıl olacak. 2020’nin temelleri bir bakıma 2019’un son 5 ayında atıldı diyebiliriz. Yılın ilk 7 ayında yaşanan daralmayı, kendi içlerinde başarıyla yönetebilen şirketler yeni yatırımlarıyla 2020’de söz sahibi olabilecekler. Biz de BOSS4 Gayrimenkul olarak, yeni dönem için çok büyük bir hazırlık dönemi içerisindeyiz. Bu dönemde satışta olan projelerimizin reklam ve pazarlama çalışmalarına hız kazandırırken, Alya markası altında hayata geçirmeyi planladığımız yeni projelerimizi de yeniden gözden geçirdik. Bu yönde uzun vadeli planlama içerisindeyiz. Sadece 2020’yi değil bir sonraki yılı da içine alan hedefler belirledik. Önümüzdeki 2 yıl için hedefimiz, 500’üaşan konutu hayata geçirmek. Mevcut projelerimize yönelik gelen talepler karşısında, daha çok projenin inşaatına başlamaya yönelik planlamalar içerisindeyiz. Hayata geçirdiğimiz her projeyi söz verdiğimiz tarihten önce teslim ederek öngördüğümüz tarihten önce de satışlarını tamamlamayı başarabildik. Yeni dönemde de aynı stratejiyle ilerleyeceğiz. Yeni atılımların egemen olacağı 2020 yılında, alanında tecrübeli ve güvenilir şirketlerin projeleri konuşulacak.”

İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık: “2020’yi 2019’un son 5 ayı şekillendirecek”

Gayrimenkul ve inşaat sektörümüzde temmuz ayında faiz oranlarında yapılan indirim ve uzayan vadeler sektöre ciddi bir dinamizm kazandırdı. Oturum ya da yatırım amaçlı konut sahibi olmak isteyen yatırımcılar bu durumu fırsat olarak karşıladı. TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre; kasım ayında satışlarda yaşanan yüzde 54.4’lük artış, bu durumun pozitif etkilerinin bir göstergesini oluşturuyor. Açıklanan rakamlara göre kasım ayında kredili satışlardaki yüzde 724.8’lik artış, satışlardaki dinamizmde faiz indirimi ve uzayan vadelerin etkisini ortaya koyuyor. Yılsonuna sayılı günler kala açıklanan kasım rakamları yılsonu hedeflerinin tutturulması noktasında çok önemli bir referans olacak. Özellikle 2019 Temmuz ayı sonrası için konuşmak gerekirse, bu dönem 2020 faaliyetleri için önemli bir zemin oluşturdu. Satışlardaki artık stokların eritilmesi ve dolayısıyla yeni projelerin hayata geçirilmesi ihtiyacını doğurdu. Günümüzde yatırımcılar, yatırımlarını güvence altına alabilecekleri konutları tercih ediyorlar. Bu durumda hemen teslim ve hemen tapu sunan projeler öne çıkıyor. Satışlardaki hareketlilikte de bu nitelikteki konutlar başrol oynuyor. Bu yönde proje üreten şirketler, yeni dönemde yeni proje yapımı için düğmeye basacaklar. Dolayısıyla sektörümüzde 2020 yılını 2019’un son 5 ayı şekillendirecek diyebiliriz. Yatırımcılara güven sunan, kendi öz sermayesi ve müşteri potansiyeli ile ayakta duran, tecrübeli şirketlerin öne çıkacağı yeni bir dönem bizi bekliyor. Bu durumun kaçınılmaz bir sonucu olarak kendi öz sermayesi ile ayakta duramayan, proje inşaatları durma noktasına gelen ve dolayısıyla yeni proje üretemeyen şirketlerin sektörümüzden çekilme süreci de 2020 yılında hız kazanacak.”

Emlak Editörü
Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakk��nda bilgiler sunuyor.
yukarı