IC İçtaş İnşaat, New York'ta Türkevi Yapacak!

IC İçtaş İnşaat, 35 katlı Türkevi’ni 20 bin m2’lik bir alan üzerinde ve New York’ta Birleşmiş Milletler binasının karşısında inşa edecek.

IC İçtaş İnşaat, New York'ta Türkevi Yapacak!
19.09.2017 - Salı

IC İçtaş İnşaat, 35 katlı Türkevi’ni 20 bin m2’lik bir alan üzerinde ve New York’ta Birleşmiş Milletler binasının karşısında inşa edecek.

New York’ta yıkımı tamamlanan Başkonsolosluk binasının yerine yapılacak olan Türkevi, 20 bin m2’lik bir alana inşa edilecek. 36 aylık inşa süresinin ardından gökyüzüne lale formunda yükselecek olan bina; Türk kültürü, tarihi ve mimarisini yansıtacak mimari detaylara sahip olacak. Türkevi’ni inşa edecek olan IC İçtaş İnşaat, Fortune 500 Türkiye sıralamasında “3. En Büyük İnşaat Şirketi” olarak da yer almıştı.

IC İçtaş İnşaat ve Amerika’nın önemli inşaat şirketlerinden Tishman ortaklığında, New York’ta inşa edilecek 35 katlı Türkevi’nin temel atma töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı. IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen, New York’ta böylesine büyük ve özel bir projeye imza atmaktan onur ve gurur duyduklarını kaydetti.

Türkiye’nin Prestijine Yakışır Olacak!

IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen: “Hayata geçirilecek projenin 36 aylık inşaat süresi ve Birleşmiş Milletler binasının karşısında yer alması nedeniyle, özen isteyen bir yapım sürecini başlatıyoruz. New York’un kalbinde yer alacak Türkevi’ni, Türkiye’nin prestijine uygun bir biçimde tamamlayacağız.” dedi.

Lale, New York’ta Gökyüzüne Yükselecek!

Birleşmiş Milletler (BM) binasının hemen karşısındaki eski Başkonsolosluk binasının yerine yapılacak Yeni Türkevi’ni, BM’de görev yapan Türkler kullanacak. BM Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu çalışma ofislerinin yanı sıra, üst katlarda ise, diplomatların konaklayabileceği bir residance yer alacak.

Türkevi, “Leed Silver” Sertifikalı Olacak!

ABD’li mimarlık firması Perkins Eastman tarafından tasarlanan bina, Türk kültürü, tarihi ve mimarisini yansıtacak. Başmimar Jonathan Stark’ın Türkiye ziyaretinde yaptığı incelemelerin ardından başta Selçuklu motifleri olmak üzere geleneksel Türk mimarisi motiflerinin kullanıldığı Türkevi binası, gökyüzüne lale formunda yükselecek. Türkevi tamamlandığında New York gökdelenleri arasında  zarif ve simgesel bir yapı olacak.

200 kişilik oditoryum, toplantı ve sergi salonları ile 20 araçlık yeraltı otoparkının mevcut olacağı binada, yağmur sularını depolayacak bir sistemde olacak. Türkevi, “Leed Silver” yeşil bina sertifikasına  sahip olarak inşa edilecek.

Fırsat Projeleri