Hedefevim Nedir?

Hedefevim, projesi ev ve otomobil sahibi olmak isteyen her T.C vatandaşının tamamen faizsiz bir şekilde yararlanmasına yönelik olarak hazırlanmış bulunmaktadır.

Hedefevim Nedir?
02.10.2019 - Çarşamba

Hedefevim, projesi ev ve otomobil sahibi olmak isteyen her T.C vatandaşının tamamen faizsiz bir şekilde yararlanmasına yönelik olarak hazırlanmış bulunmaktadır. Farklı yöntemlerle tüm gelir gruplarına seçenekler sunulan hedefevim projesinde, herhangi bir ek ücret veya ekstra gider söz konusu değildir. Düzenlenen takvimler doğrultusunda ödeme yapıldığı takdirde faiz uygulaması olmaması sebebiyle borç daha erken sürelerde bitmektedir. Bankaların faiz oranları göz önüne alındığında oldukça uygun şartlarda ev ve otomobil alınabilmesine olanak sağlayan sistem, katılımcıların kendi belirleyeceği taksit ödemeleriyle mal sahibi olabilmelerine olanak sağlıyor.

Sisteme dâhil olan katılımcılar kaç ay taksitle mülk edinmek istediklerini belirttikten sonra, taksit sayısı kadar farklı katılımcıdan oluşan bir guruba dâhil ediliyor. Örneğin; katılımcı 100 ay taksitle bir ev almayı planlamışsa, 100 kişiden oluşan bir guruba dâhil ediliyor. Taksitlerin düzenli ödenmesi halinde her ay bir katılımcının ev sahibi olduğu yöntemde, bir miktar peşinat vermek veya taksit ödeme miktarlarını artırarak daha kısa sürede ev veya otomobil almak da mümkün olabiliyor. Banka kredilerine bulaşmadan ve faiz yükü altına girmeden ev sahibi olabilmeyi sağlayan hedefevim, farklı modellerle katılımcılara tercih çeşitliliği de sunuyor.

Hedefevim Ev ve Otomobil Alma Modelleri

Hedefevim 2017 yılında kurulmasına rağmen kısa süre içerisinde önemli sayıda katılımcıya sahip olan projelerin yürütülmesini sağlıyor. Her meslek gurubu ve gelir gurubundan bireylere hitap edebilen modeller sayesinde katılımcılar ödeme güçlerine göre taksitlendirmeler yapabiliyor. Hedefevim tarafından projelendirilerek müşterilerin kullanımına sunulan modeller ise;

Çekilişli sıralama yöntemi

Peşinatlı serbest ödeme

Peşinatsız serbest ödeme şeklinde sıralanıyor.

Çekilişli sıralama yöntemi nedir?

Hedefevim firması tarafından projelendirilen bu yöntemde, katılımcılar 60 aydan 240 aya kadar taksitlerle ev sahibi olabilmektedir. Sıralama günüyle belirlenen ev alma tarihine kadar ve sonrasında herhangi bir faiz veya ek ödeme söz konusu değildir. Bu yöntemde katılımcı önce almak istediği evin fiyatını belirlemektedir. Sonrasında dilerse peşinat ödeyerek peşinatlı sıralama, ödemez ise peşinatsız sıralama yöntemine dâhil edilmektedir. Bedeli belirlenen eve kaç taksitte sahip olmak istendiği belirlendikten sonra müşteri, taksit sayısı kadar katılımcının olduğu bir guruba dâhil edilir. Örneğin evini 100 taksitte almak istediğini beyan eden bir katılımcı 100 kişiden oluşan bir guruba dâhil edilir. Daha sonra sözleşme imzalanmak suretiyle karşılıklı mutabakat sağlanır. Ev alma sıraları ise, noter huzurunda çekilişlerle belirlenmekte, sıralama günü gelen katılımcı dilediği yerden evini alabilmektedir.

Peşinatlı serbest ödeme nedir?

Peşinatlı serbest ödeme yönteminden yararlananlar daha çok, katılım öncesi belli bir birikime sahip olup evlerini daha erken almak isteyen müşterilerdir. Bu yöntemin en önemli avantajı, sözleşme yapıldığı an evin teslim tarihinin belirlenecek olmasıdır. Katılımcı sözleşme öncesi almak istediği evin tutarını belirlemekte, daha sonra ise taksit ödemelerini belirtmektedir. Yüksek peşinat verilmesi durumunda sahip olunması planlanan evlerin daha erken alınabilmesi önemli bir avantajdır. Peşinatlı ödeme sisteminde aylık ödemeler sabit olarak planlanmakla birlikte, katılımcı aylık ödemelerini yükselterek evine daha erken bir tarihte kavuşma imkânına da sahip bulunmaktadır.

Peşinatsız serbest ödeme nedir?

Bu yöntemde katılımcının yapması gereken ilk işlem alınacak evin fiyatını belirlemektir. Sözleşmede belirtilen taksitlerin dışında ara ödeme yapılmak isteniyorsa bunun sözleşme öncesi belirtilmesi gerekmektedir. Taksit sayısı belirlendikten sonra katılımcı aynı şartlara ve vadeye sahip bireylerden oluşan bir fona dâhil edilerek ev alma sırası belirlenmektedir. Böylece katılımcı sözleşme yapıldığı andan itibaren evini ne zaman teslim alacağı ile ilgili bilgilere sahip olabilmektedir.

 

Fırsat Projeleri

Sinpaş Marina Ankara

ANKARA / ÇANKAYA

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Siz Çok Kazanın Diye...

Siz Çok Kazanın Diye...

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Nef 36 Basınekspres

İSTANBUL / BAĞCILAR

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!