Hazır Beton Metreküp (M3) Fiyatları

İnşaat sektörünün temel taşı olan beton fiyatlarında son günlerde artış gözlenmektedir. Peki hazır beton metreküp (m3) fiyatları ne kadar?

Hazır Beton Metreküp (M3) Fiyatları
13.10.2017 - Cuma

İnşaat sektörünün temel taşı olan beton fiyatlarında son günlerde artış gözlenmektedir. Peki hazır beton metreküp (m3) fiyatları ne kadar?

Türkiye'de yer alan sektörler arasında inşaat sektörü büyük bir paya sahiptir. İnşaat sektörünün vazgeçilmez malzemesi de betondur. Beton; çimento, kum, çakıl, kırma taş, su ve katkı maddelerinin belirli oranlarda karıştırılmasıyla elde edilir. Bu katkı maddelerinin oranları şu şekildedir; %75 agrega(kum, çakıl, kırma taş), %10 çimento,% 15 su. İlk etapta akıcı durumda olan beton, çimento sebebiyle zamanla katılaşır ve sert bir şekil alır.  

Sektör içerisindeki inşaat malzemelerinin fiyatları birbirinden etkilenmektedir. Örneğin beton fiyatlarında yaşanan artışın sebebi çimento fiyatlarıdır. Çimento fiyatları da doğalgaz ve elektriğe bağlı olarak yükselir. Hazır Beton fiyatlarını etkileyen bir diğer sebep de pazarlama ücretleridir. Hazır betonlar tır ve kamyon mikserleri ile taşındığı ve taşınma sırasında betonun sürekli karıştırılması gerektiği için belli bir mazot gideri olur. Mazota gelen her zam beton fiyatını da etkiler. Dolayısıyla inşaat malzemelerinde zincirleme şeklinde fiyat yükselişi yaşanır. Peki hazır beton metreküp (m3) fiyatları ne kadar? 

Hazır betonun metreküp (m3) ve büyük küçük mikser fiyatları:

Büyük mikser (TIR) toplamda 12 m3 (metreküp) hazır beton alıyor ve % 18 KDV dahil 1690 TL

Küçük mikser (kamyon) toplamda 9 m3 (metreküp) hazır beton alıyor ve % 18 KDV dahil 1300 TL

1 metreküp (m3) hazır beton fiyatı KDV hariç 122 TL

Fırsat Projeleri