Havaş-Altur-Free Turizm Konsorsiyumu İhaleyi Kazandı!

Havaş-Altur-Free Turizm konsorsiyumu, yeni havalimanı yolcu taşımacılığı ihalesini kazandı. Yeni havalimanı yolcu taşımacılığı konusunda bugün yapılan ihalede, Havaş-Altur-Free Turizm konsorsiyumu en iyi teklifi vererek kazandı.

Havaş-Altur-Free Turizm Konsorsiyumu İhaleyi Kazandı!
04.09.2018 - Salı

Yeni Havalimanı’nın hizmete girmesiyle ortaya çıkan ulaşım konusunun düzenlenmesi ve İstanbul şehir merkeziyle - İstanbul Yeni Havalimanı arasında verilecek ulaşım hizmeti ihalesi ve teknik konular bugün belirlendi.

İETT tarafından bugün düzenlenen ihalede en iyi teklifi Havaş–Altur– Free Turizm konsorsiyumu verdi. İhale kapsamında İstanbul Yeni Havalimanı’na 150 otobüsle 18 hatta yolcu taşımacılığı faaliyetini 10 yıl süreyle konsorsiyum üstlenecek.

Havalimanı’na 150 Otobüsle 18 Hattan Yolcu Taşınacak!

Söz konusu ihalede, TAV Havalimanları’nın iştiraki Havaş’ın içinde yer aldığı konsorsiyum, İstanbul Yeni Havalimanı’na yolcu taşımacılığı için en iyi teklifi sundu. İhale sonrası gerekli resmi onayların alınmasının ardından, havalimanının da aktif olarak açılmasıyla birlikte hizmet sunacak olan konsorsiyumda Havaş’ın yüzde 30 payı mevcut.

3. Havalimanı Hat Ve Ücretleri Belirlendi

Bugün İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen ihalede;  İstanbul Yeni Havalimanı ve Beylikdüzü Tüyap, Otogar, Bakırköy, Yenikapı-Sirkeci, Beşiktaş, Alibeyköy, Kadıköy, Pendik, Hacıosman, Tepeüstü, Arnavutköy, Kemerburgaz, Sarıyer, Başakşehir, Bahçeşehir, Mahmutbey, Halkalı, Mecidiyeköy arasında hatlar ihaleye çıkarıldı.

Yapılan ihale ve sonrasındaki süreci değerlendiren Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak:  ‘’Havaş olarak yer hizmetleri operasyonumuzla bulunacağımız İstanbul Yeni Havalimanı’na, ortaklarımızla birlikte yolcu taşımacılığı faaliyetimizi de taşımaktan memnuniyet duyuyoruz. Hali hazırda Türkiye’nin batısından doğusuna 21 havalimanında ve 38 güzergahta havalimanlarıyla şehir merkezi arasında karşılıklı seferlerimiz bulunuyor. Yolcularımıza seyahatlerini tamamlayan konforlu, kaliteli ve güvenli bir ulaşım hizmeti sunmaya odaklanarak yolcu memnuniyetini önceliğimiz olarak görüyoruz. Bu alanda 35 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve bilgi birikimimizi konsorsiyum ortaklarımızla birlikte İstanbul Yeni Havalimanındaki faaliyetlerimize aktararak, son trend teknoloji ve donanımlara sahip 150 aracımızla 18 hatta yolcularımıza hizmet vereceğiz’’ açıklamasında bulundu.

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

Çiftçi Towers

İSTANBUL / BEŞİKTAŞ

İstanbul Kadar Eşsiz Bir Yaşam...

İstanbul Kadar Eşsiz Bir Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Sur Yapı Antalya

ANTALYA / KEPEZ

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı