Güven Kuzu'dan KDV Ve Kredi Uyarısı

İnşaat sektöründe adından söz ettiren Kuzu Grup'ta Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, "KDV ve kredi faizlerinin düşmesi gerekiyor" dedi.

Güven Kuzu'dan KDV Ve Kredi Uyarısı
13.11.2017 - Pazartesi

İnşaat sektöründe adından söz ettiren Kuzu Grup'ta Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, "KDV ve kredi faizlerinin düşmesi gerekiyor" dedi.

Dünyanın dört bir yanında inşaat faaliyetlerine devam eden Kuzu Grup'ta Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, sektöre yönelik açıklalarda bulundu. Güven Kuzu, "Sektörde talebi artırmak için KDV ve kredi faizlerinin düşmesi gerekiyor. Yapılan bu çalışmalar sektöre olumlu bir şekilde yansıyacak" ifadelerini kullandı.

Şu anki projelerinde, daha çok şehrin içinde konforu arayanlara lüks ve ihtişamlı yaşamı isteyenlere hitap ettiklerinin altını çizen Kuzu, son dönemde Kuzu Grup'un gündemindeki en önemli proje ise İstanbul'da teslimlerine başladığı Sea Pearl Ataköy ile Ankara'da hayata geçirilen Kuzu Effect ve Kumru  Ankara  projeleri. Ankara'daki projelerin 2018 yılında hayata geçeceğini söyledi.

Capital Dergisi'nde yer alan habere göre Kuzu, bu projeler dışında yeni fırsatlarla da ilgilendiklerini kaydederek, "Biz her projemize başlarken, daha da iyisi düşüncesiyle yola çıkıyoruz. Fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. En uygun lokasyonu seçmek ve bu lokasyonda uygun koşulların sağlanması biraz zaman alıyor"  şeklinde konuştu.

KUZU'DAN SEKTÖRE YÖNELİK UYARILAR

Sektörde talebi artırmak için KDV ve kredi faizlerinin düşmesi gerektiğini de savunan Kuzu, "Yapılan bu çalışmalar sektöre olumlu bir şekilde yansıyacak" diye konşutu. Müşterilerinin banka kredisini veya Kuzu Grup bünyesindeki çeşitli ödeme alternatiflerinden birisini seçebildiğini aktaran Başkan Kuzu, "Bu sayede kendilerine en uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olma fırsatı yaratıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kuzu, hedeflerini de dünya genelinde ilk 10 içinde yer almak olduğunu da belirterek, şunları söyledi: "Ayrıca ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamayı kurulduğumuz günden bugüne hedef edindik. Orta Doğu bölgesinde ve yurt içinde var olan projelerimizin yanı sıra yeni proje fırsatlarını değerlendiriyoruz" 

Fırsat Projeleri