Galataport, İstanbul'un Kültür Adresi Olacak!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galataport projesini ziyaret etti. Yapılan sunumda Galataport'un bir kültür ve sanat merkezi olacağı ifade edildi.

Galataport, İstanbul'un Kültür Adresi Olacak!
08.08.2019 - Perşembe

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galataport projesini ziyaret etti. Yapılan sunumda Galataport'un bir kültür ve sanat merkezi olacağı ifade edildi.

İstanbul’un önemli projelerine ziyaretlerine devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun durağı gündemden düşmeyen Galataport projesi oldu. Ekrem İmamoğlu, Galataport projesi ziyareti sırasında projeyi yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

Ekrem İmamoğlu, daha öncesinde Zeytinburnu’ndaki Büyükyalı ve Kabataş’taki Martı projelerini de ziyaret ederek projeleri yerinde incelemişti. Üçüncü durağı Karaköy’de yapımı devam eden Galataport projesi olan İmaoğlu, projeye dair tüm detayları yetkililerden dinledi. Galataport projesi ziyareti sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut ile yardımcıları eşlik ettiler.

İmamoğlu yaptığı açıklamada, "Birebir giderek, birlikte öğrenmek istiyoruz. Ne yapıldığını anlamak, yakın çevresine etkisi ve bizim sürecin içinde nasıl olabileceğimiz, iş birliği, projeye en verimli şekilde nasıl katılabileceğimizi anlamak, sağlamak… Bu ziyaretlerimizin temelinde bu var. Burayla beraber üçüncü projeyi gezdik. Belirlediğimiz 20 projenin bir tanesi burası. Bunları gezmeye devam edeceğiz. Sonra da sıkı koordinasyon oluşsun istiyoruz bu projelerle bizim çalışma ekibimiz arasında. Geliş amacımız budur" dedi.

Mahalle Dokusuna Uygun Bir Şehir Projesi Olacak!

Galataport projesinin son durumu ve ayrıntıları ziyaret sırasında Ekrem İmamoğlu’na yapılan ayrıntılı bir sunum ile aktarıldı. Ekrem İmamoğlu’na yapılan sunumun içeriğinde Galataport projesinin bölgenin mahalle dokusuna uygun bir şehir projesi olduğu üzerinde duruldu. Bunun dışında yaya geçişine kapalı Karaköy sahil şeridinin projenin hayata geçmesiyle halkın kullanımına açılacağı da gündeme getirildi. Galataport projesi kapsamında aktarılan bilgiler arasında kruvaziyer yolcu terminalinin de bu anlayış kapsamında yerin altına inşa edileceği özellikle vurgulandı. Bu bilgiler sonrası Galataport projesinin aynı zamanda İstanbul’un kültür merkezi olacağı üzerinde duruldu. 

Emlak Editörü
Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.

Fırsat Projeleri

Sinpaş Marina Ankara

ANKARA / ÇANKAYA

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Siz Çok Kazanın Diye...

Siz Çok Kazanın Diye...

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Nef 36 Basınekspres

İSTANBUL / BAĞCILAR

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!