Finansevim İle Kredisiz Ev Sahibi Olmak

Finansevim Türkiye’de banka kredisiz gayrimenkul edinimi konusunda hizmet veren firmalar arasında yer almaktadır. Tamamen Faizsiz, vade farksız, ekstra masraf, peşinat ve ara ödemesiz gayrimenkul almak isteyen herkesin kendi bütçeleri doğrultusunda belirledikleri taksit miktarlarıyla ev sahibi olmalarını sağlayan finansevim, kendine has modelleriyle tüm gelir gurubundaki katılımcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Finansevim İle Kredisiz Ev Sahibi Olmak
10.10.2019 - Perşembe

Finansevim Türkiye’de banka kredisiz gayrimenkul edinimi konusunda hizmet veren firmalar arasında yer almaktadır. Tamamen Faizsiz, vade farksız, ekstra masraf, peşinat ve ara ödemesiz gayrimenkul almak isteyen herkesin kendi bütçeleri doğrultusunda belirledikleri taksit miktarlarıyla ev sahibi olmalarını sağlayan finansevim, kendine has modelleriyle tüm gelir gurubundaki katılımcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde uygulanmakta olan modelleri Türkiye şartlarına göre uyarlayarak projelendiren finansevim, insanların alım güçlerini kolaylaştırarak hayallerine kavuşmalarında büyük destek sağlamaktadır.

Türkiye’de ilk defa uygulanan yöntemlerle sadece ev değil, arsa, otomobil, iş kurma gibi birçok amaca yönelik kazanımlar elde etmek mümkün olmaktadır. Özellikle alt ve orta gelir gurubu tarafından çok büyük bir ilgiyle karşılanan faizsiz finans sistemi, küçük birikimlerle neler başarılabildiğini göstermek açısından da oldukça önemlidir. Birbirinden farklı nüanslarla katılımcılara sunulan modeller,

-Relax ödeme fonu

-Vade ortası fonu

-Çekiliş fonu şeklinde projelendirilmiş bulunmaktadır.

Relax Ödeme Fonu Nasıl Çalışır?

Finansevim tarafından projelendirilerek Türkiye’de ilk kez uygulanan bu fonlardan biri olan relax ödeme fonunda, katılımcı her ay ödeyeceği taksit miktarını kendisi belirlemektedir. Örneğin Ocak ayında 500 TL ödeyen katılımcı Şubat ayında 250TL, Mart ayında 750 TL ödeyerek kendi bütçesine göre ayarlamalar yapabilmektedir. Katılımcı bu modelde, ödeme miktarının yarısı biriktiğinde katılımcı teslimata hak kazanmaktadır. Gayrimenkul teslimatından sonraki dönemde ise, katılımcı tarafından belirlenen vadeye göre taksit ödemeleri sabitlenmektedir. Katılımcı ödemeler arasında mola vererek borçlarını daha rahat bir şekilde ödeyebilme şansına sahip olur.

Vade ortası fonu nasıl çalışır?

Bu modelde katılımcı öncelikle sahip olmak istediği evin fiyatına karar vermektedir. Bu bedel 80 bin 150 bin, 250 bin ve daha fazlası olabilmektedir. Peşinat vermek veya vermemek de katılımcıya bırakılmıştır. Sonrasında katılımcı aylık ne kadar taksit ödeyeceğine karar verir. Katılımcı tarafından belirlenen bilgiler ışığında hazırlanan sözleşmenin imzalanmasını müteakip, evin teslim edileceği tarih belirlenir. Bu modelde teslimat öncesi ev sonrası taksit ödemeleri sabit tutulmuştur. İsteyen müşteriler ara ödemeler yaparak daha erken borç kapatma yoluna da gidebilmektedir.

Çekiliş fonu nasıl çalışır?

Finansevim faizsiz, kredisiz gayrimenkul edindirme yöntemlerinden biri de çekiliş fonu modelidir. Bu modelde katılımcı diğer modellerde olduğu gibi öncelikle almak istediği evin fiyatını belirler. Fon tutarının belirlenmesinin ardından katılımcı peşinatlı veya peşinatsız modellerden birini tercih ederek o model üzerinden fona dâhil edilir. Aylık ödeme miktarları belirlendikten sonra katılımcı kendisiyle aynı şartlarda ev almak isteyenlerden oluşan fon gurubuna dâhil edilir. Fon guruplarının oluşumundan sonraki aşamada ise, katılımcıların fonlarını kullanacakları tarih belirlenmektedir. Fon kullanma ve gayrimenkullerin teslim tarihi noter ve katılımcıların huzurunda canlı yayın sırasında yapılmakta, kura sonrası fon kullanım tarihini önceden öğrenmektedir. Fon teslimatını alan kullanıcıların teslimat sonrasında aylık taksit ödemeleri sabitlenmektedir.

Bir nevi toplumsal yardımlaşma mantığıyla çalışan bu modeller, aynı hedefe yönelmiş kişilerin bir araya gelince neler başarabileceğine iyi bir örnek teşkil etmektedir. Organizasyonu düzenleyen ve tüm aşamaların eksiksiz bir şekilde yürütülmesini sağlayan finansevim, yapılan çalışmalar karşılığında sadece uygun miktarlarda fon katılım bedeli talep etmektedir.

Ödeme güçlüğü veya farklı sebeplerden dolayı fondan çıkmak isteyen katılımcılar, o güne kadarki tüm tasarruflarını katılım fonu dışında tamamen geri almaktadır. Tüm modellerin işleyişinde ana faktör katılımcının kendisidir. Gerek aylık ödemeler, gerek ara ödeme ve peşinat ödemeleri katılımcının inisiyatifine bırakılmış bulunmaktadır. Böylece finansevim ile kredisiz ev sahibi olmak daha da kolay hale gelmektedir.

Fırsat Projeleri

Sinpaş Marina Ankara

ANKARA / ÇANKAYA

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Siz Çok Kazanın Diye...

Siz Çok Kazanın Diye...

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Nef 36 Basınekspres

İSTANBUL / BAĞCILAR

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!