Faik Yılmaz: “Artık Yatırım Amaçlı Konut Tercih Edilmiyor”

Son iki yıldır yatırım amaçlı konut tercih edilmediğini söyleyen MiaVita Beytepe Yatırımcısı Faik Yılmaz, konut piyasasında yaşanan gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu. Faik Yılmaz, yatırım amaçlı alınan konutların bir süredir rafa kalktığını söyledi.

Faik Yılmaz: “Artık Yatırım Amaçlı Konut Tercih Edilmiyor”
23.05.2018 - Çarşamba

Ankara’da yükselen MiaVita Beytepe projesinin yatırımcısı Faik Yılmaz, yatırım amaçlı alınan konutların bir süredir rafa kalktığını söyledi.

Oturmak İsteyenler Projelere Yöneliyor

Son iki yıldır yatırım amaçlı konut tercih edilmediğini söyleyen MiaVita Beytepe Yatırımcısı Faik Yılmaz, konut piyasasında yaşanan gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, şunları aktardı: “Ankara konut piyasası anlamında son 2 yıldır yaşanan ekonomik sebepler ne yazık ki yatırım amaçlı konut projelerinin brafa kalkmasına neden oldu. Eskiden gayrimenkul alımları bir yatırım unsuru olarak görünürken şimdi sadece acil ihtiyacı olanlar ve oturum için almak isteyenlerin projelere yöneldiğini görüyoruz. Biz ağırlıklı olarak 1+1 2+1 3+1 ve 4,5+1 ve loft daireler satarken ve daha fazla yatırımcılara hitap edeceğimizi düşünürken 1+1 projelerin bile yatırım amaçlı alınmadığını gördük. Yatırım için gayrimenkul alımına karşı çok fazla eğilim göstermediğiniz görüyoruz. O yüzden de konut piyasası son 2 yıldır acil ihtiyaçlar ve zorunlu satın almalar dışında durmuş vaziyette.”

MiaVita Beytepe Haziran Ayında Teslim

MiaVita Beytepe Projesi, Ankara’nın en gözde yerleşim merkezleri arasında yer alan Beytepe’de yükseliyor. 1+1, 1+1 loft, 2+1, 3+1 ve 4,5+1 seçenekleri bulunan MiaVita Beytepe Projesi, toplam 5 bin metre kare parsel alanda konumlandırılıyor. Toplam 114 adet daire bulunan MiaVita Beytepe’de, cep sineması, sauna, yüzme havuzu ve otopark hizmetleri de konut sahibi olanlara ayrıcalık olarak sunuluyor. Proje Haziran 2018’de teslim edilecek.

Emlak Editörü
Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.

Fırsat Projeleri

Evora Denizli

DENİZLİ / BABADAĞ

Evora Denizli'de

Evora Denizli'de "0" Peşinatla Ev Sahibi Olun

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den Yeni Yeni Fırsatı!

AND Pastel'den Yeni Yeni Fırsatı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Evora İstanbul

İSTANBUL / TUZLA

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası