“Ev Alanlar Yüzde 200 Kazançlı Çıkacak”

Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, “Konutlar değerinin altında satılıyor. Bu fırsatı değerlendirenler yüzde 200 kazançlı olacak" dedi. 

“Ev Alanlar Yüzde 200 Kazançlı Çıkacak”
16.07.2019 - Salı

İnşaat sektöründeki durgunluğa rağmen, yatırıma devam eden markalar arasında yer alan Avcılar İnşaat, kuruluşunun 30. yılında 925 milyon liralık 3 büyük yatırımı hayata geçirecek. Firmanın inşa edeceği Ofis-Konuk-Alışveriş Merkezinden oluşan Avcılar Exclusive Bayraklı projesi ise 500 milyon liralık yatırım değerine sahip.  

Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, inşaat sektöründe yaşanan durgunluğa rağmen, firma olarak ellerini taşın altına koyduklarının altını çizdi. Avcı, "Birikimlerimizi farklı enstrümanlarda değerlendirsek daha çok kazanacakken biz 'işimizi' yapmayı seçtik, ülkemize değer katan, yatırımcısına kazandıran projeler üretmeyi seçtik" dedi.

Yatırım İçin Doğru Zaman

İdris Avcı, inşaat sektörünün 170'den fazla sektöre katkısı olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: "Gayrimenkul sektörü tüm dünyada her zaman en güvenli yatırımdır. Bu yatırım için aslında şu an en iyi zaman. Çünkü konut fiyatları son derece uygun. Gayrimenkuller değerinin altında satışa sunuluyor, bir kaç ay sonra faiz oranları düşünce, konut fiyatları olması gereken fiyata yükseldiğinde, bu fırsatı değerlendirenler yüzde 200 kazançlı olacak" diye konuştu.

Avcı, kendi projelerinde yüzde 1'in altına oranlara kredi imkanı sağladıklarına dikkat çekerek, "Bu yatırımcıya çok avantaj sağlıyor. Önümüzdeki günlerde konut faiz oranları yüzde 1'lere düşerse piyasalar hareketlenecek ve konut fiyatları yükselişe geçecektir. Biz zaten yüzde 1'in altında bu fiyatlara kredi kullandırıyorken gerçek alıcı ve yatırımcılar ellerini çabuk tutmalı" dedi.

Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.