Estetiği Ve Fiyatıyla Şaşırtan Konutlar

Dünyanın en pahalı evleri, şaşırtan büyüklükleri ve fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Estetiği Ve Fiyatıyla Şaşırtan Konutlar
12.09.2017 - Salı

Dünyanın mimarisiyle beğeni toplayan ve en değerli konutları görenleri etkiliyor. Milliyet Gazetesi editörlerinden Eda Kunduracı, dünyanın en pahalı konutlarını sayfasına taşıdı. İşte o multeşem yapıları:

Buckingham Sarayı

1703 yılında inşa edilen Buckingham Sarayı, 188’i görevli yatak odası, 52’si kraliyet ve misafir yatak odası, 92’si ofis, 78’i banyo ve 19’u salon olmak üzere diğer odalarla birlikte 775 odadan meydana geliyor.  Havuz, göl, tenis kortu, sinema, hastane, şapel gibi birçok sosyal donatıya sahip yapının değeri ise  1.5 milyar dolar. 

Antilla

Hindistanlı zenginlerden Mukesh Ambani’ye ait Antilla ise 1 milyar dolar değerinde. Yapının özellikleri arasında ise 9 asansör, 3 helikopter pisti, 168 araç kapasiteli 6 otopark alanı, havuz, enerji tasarrufu sağlayan bitkilerle donatılmış 3 katlı balkon, bahçe, ibadethane, SPA, kar odası, dondurma room, 50 kişilik sinema salonu, balo salonu, spor salonu, açık-kapalı bar yer alıyor. Bu konutta çalışan sayısı ise 600 kişi. 

Villa La Leopolda

202 bin 342 kilometrekare gibi devasa bir alana konuşlandırılmış Villa La Leopolda, Fransa’nın Cote d’Azur bölgesinde yer alıyor. 1931 yılında inşa edilen yapının fiyatı ise 750 milyon dolar. 11 yatak odalı villada helikopter pisti de bulunuyor. Konut, Brezilyalı Lily Safra'ya ait.

Fair Field

Fair Field adlı konut ise Amerika’daki en büyük evlerden biri. 254 bin 951 metrekarelik alan üzerinde yer alan konut, 249 milyon dolar değerinde. 29 yatak odası, 39 banyo, 3 havuz, 164 kişilik sinema salonu, 2 tenis ve squash kortu bulunan evin yapımı ise 5 yıl sürmüş

Kensington Sarayı Bahçeleri

Çelik baronu Hint milyarder Lakshimi Mittal'in evi Kensington Sarayı Bahçeleri ise 222 milyon dolar değerinde. Konutta 12 yatak odası, Türk hamamı, 20 araçlık otopark ve havuz yer alıyor. 
 
One Hyde Park Penthouse

One Hyde Park Penthouse pahalı daireleriyle ünlü bir yapı. Rinat Akhmetov, iki daireye toplamda 221 milyon dolar ödemiş. Henüz tamamlanmamış olan bu apartmandaki dairelerin kurşun geçirmez kapı ve pencereleri, özel eğitim almış silahlı güvenlik görevlileri, SPA, havuz gibi daha birçok özelliği bulunuyor. 

The Pinnacle 

ABD’nin Montana eyaletinde yer alan The Pinnacle ise 155 milyon dolar değere sahip. Sosyal donatı zengini bu yapıda kayak pisti ve teleferik, golf sahası, açık-kapalı havuz, şarap mahzeni ve jimnastik salonu yer alıyor. Konutta ayrıca her biri şömineli 10 yatak odası mevcut. Yapının sahibi ise ABD’li gayrimenkul milyoneri Tim Blixseth.

Blossom Estate

130 milyon dolar değerindeki Blossom Estate ise kasırga bölgesi Florida'da yer alıyor. Evin sahibi ise Ken Griffin. 32 bin 374 metrekarelik arsa içerinde konumlanan yapı, okyanus kenarında ve üç ayrı binadan meydana geliyor. 
 

Fırsat Projeleri