Essenora Ve GOP Plevne Projelerinde Son Durum!

CNR Emlak Fuarı’na 2 proje ile katılan BY Oktay Öz İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Öz, fuara dair değerlendirmelerini ve firmanın projelerine dair bilgileri paylaştı.

Essenora Ve GOP Plevne Projelerinde Son Durum!
25.11.2017 - Cumartesi

CNR Emlak Fuarı’na 2 proje ile katılan BY Oktay Öz İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Öz, fuara dair değerlendirmelerini ve firmanın projelerine dair bilgileri paylaştı.

 

Gaziosmanpaşa’da hayata geçirdikleri Essenora ve GOP Plevne projeleri hakkında bilgi veren Oktay Öz, şöyle konuştu: “Bizim iki tane projemiz var CNR Expo’da. Bir tanesi daha önce başladığımız ve oturumun da başladığı Essenora projemiz. Diğeri de GOP Plevne projesi. Bu iki proje de bizim Gaziosmanpaşa bölgemizde gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşüm projeleri. Oldukça nitelikli projelerdir. Essenora projesi 800 konuttan oluşmaktadır. 50 kadar da “Şehrin içinde müstakil hayat” sloganıyla sunduğumuz bağımsız teras villalar var. Burada 60 bin metrekarelik yeşil alanın içerisinde yer alıyor. Yeşili bol bir proje olarak hayata geçirdik. Diğer projemiz, Gaziosmanpaşa’nın, İstanbul’un yüzük taşı dediğimiz yerine sahip olan, lokasyon anlamında kıymetli bir yer de bulunan GOP Plevne projemiz. Kabataş, Beşiktaş ve Mecidiyeköy’den gelip Mahmutbey’e giden metro istasyonları da bizim lokasyonumuzun içerisinde bulunmaktadır. Bu metrolar bizim projemizin bitiş tarihinden önce hizmete açılacak. Bu çok büyük bir avantaj. Ulaşım insanların beklentilerindeki ilk unsur. GOP Plevne’de bir diğer avantajımız, Maslak’tan başlayıp Mahmutbey’e giden TEM Otoban üzerinde, TEM’e “0” noktasında giriş çıkışa sahip olması.”

“Essenora Hemen Teslim, GOP Plevne’nin Yüzde 15’i Satıldı”

Projelerin güncel durumları hakkında bilgi veren Öz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda Essenora projemizden 800 konuttan 120 tane konutumuz kaldı. Konutları alan aynı zamanda teslim alıp içinde oturabiliyor. GOP Plevne projesinde de şu an yaklaşık yüzde 15 oranında satış yapmış vaziyetteyiz. Bu projede reklam da yapmadık, yalnızca duyanlar ve bekleyenler bu konutları aldı. Temeller Mart ayı gibi atıldı. Mayıs ayı gibi de satışlara başladık. Şu anda projemiz iyi gidiyor. Talep var fakat bilindiği gibi ülkemizde yaşanan bir süreç oldu. 15 Temmuz’dan sonra bir daralma oldu. Buna rağmen de iyi gidiyor.” 

“Fuar’dan Beklentimiz Yüksek”

“Fuardan beklentilerinin yüksek olduğunu vurgulayan Oktay Öz, sözlerine şöyle devam etti: “Gerek yabancılardan gerekse bizim kendi alıcılarımızdan ümitliyiz. Bu fuarın bu yıl 5.’si yapılmakta. Bu çok önemli bir fuar. Özellikle yabancılara karşı, körfez ülkelerinden tutun da Avrupa ülkelerinden buraya gelen yatırımcılar var. Onun için önemsediğimiz bir fuar. Buraya Gaziosmanpaşa Belediyesi ile katıldık. Gaziosmanpaşa’nın burada güzide projeleri var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Gaziosmanpaşa Belediyesi ile ortak düzenlediğimiz projeler bunlar da. Bizim kendi başımıza yaptığımız münferit projeler değil. Sonuç olarak CNR’ın bu fuar organizasyonunu çok önemsiyorum.”

Fırsat Projeleri