Esenler Otogarı Teknokent Olacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Esenler Otogarı’nı teknokente dönüştüreceklerini ifade etti.

Esenler Otogarı Teknokent Olacak!
19.07.2019 - Cuma

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Esenler'de bulunan otogarı teknokent merkezine dönüştürmek istediklerini belirtti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi Otogarını ziyaret ederek, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Esenler'deki otogarın geleceğiyle ilgili konuşan İmamoğlu, "Biz burayı büyük bir yeşil alan içerisinde bilim, Ar-Ge ve teknokent merkezine dönüştürmek istiyoruz" dedi. Sözlerine devam eden İmamoğlu, "Biz kamuyu temsil ediyoruz. Acilen bir işlem yapmamız gerekti ve özellikle bu biten sözleşme gereği otogarımızın otopark işletmesini yönetmek üzere yine kamu kurumu, İBB iştiraki İSPARK'a devrettik. Karar, İBB Meclisi'nde oy birliğiyle alındı." diye konuştu.

“Ar-Ge ve Teknokent Merkezine Dönüştürmek İstiyoruz”

Otogar hakkında ilk yapmaları gerekenin güvenlik sorununu ve verdiği zararları gidermek olduğunu belirten diyen İmamoğlu, "İnsanlara zarar veren, huzursuz eden birtakım koşulları ortadan kaldırmak zorundayız. Birincisi bu. İBB, İSPARK marifetiyle süreci ele almış durumdadır. Emniyeti ilgilendiren başka türlü hususları da engellemek adına kamunun diğer kurumlarıyla eş güdümlü çalışacağız." Dedi.

Esenler Otogarı’nın taşınması durumunda yerine yapılacaklar hakkında da bilgi veren Ekrem İmamoğlu, şunları aktardı: "Çok net ifade ettim. Daha önce birkaç sıfat içeren tanımlama olduğu için öyle ifade ettim. Dedim ki, 'Bu güzel otogarı biz akla ve bilime peşkeş çekeceğiz.' Nedir o? Biz burayı büyük bir yeşil alan içerisinde bilim, Ar-Ge ve teknokent merkezine dönüştürmek istiyoruz.”

Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.