Erzurum TOKİ Konutları Sahiplerini Buldu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından Erzurum'da inşa edilen konutlar sahiplerini buldu.

Erzurum TOKİ Konutları Sahiplerini Buldu
12.10.2017 - Perşembe

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından Erzurum'da inşa edilen konutlar sahiplerini buldu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın(TOKİ) Erzurum Palandöken'de inşa ettiği 1.410 konutun kura çekilişi yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yaptığı yazılı açıklamada, İmar İskan Konutları, Hasan-i Basri, Çatyolu ve AK-Kent olarak bilinen bölgelerde bir inşaat firmasınca yapılan ancak ilgili firmanın ruhsat ve denetimi olmadan verdiği vaatlerinden ötürü mağdur olanlar için TOKİ'nin Palandöken ilçesi Yıldızkent semtindeki Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi'nde bin 410 daire inşa ettiğini anımsattı.

Erzurum Palandöken'de inşa edilen konutların hak sahipleri Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ndeki kurayla belirlendi. Projede konutların yanı sıra cami, meydan, park ve sosyal donatı alanları da yapılacak. 

Yapılan yatırımların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yapıldığını ifade eden Sekmen "İlimizde gerçekleştirilen bu yatırımları alnımızın akıyla yürütüyoruz. Bizden desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, Başbakan Yardımcımız Sayın Recep Akdağ'a, milletvekillerimize, AK Parti Erzurum İl Başkanlığımıza ve projenin her bir etabında bizimle gece gündüz demeden çalışan TOKİ Başkanımız Ergün Turan'a teşekkür ediyorum." dedi.

Fırsat Projeleri