Emlak Konut'tan Yeni Kampanyalar Geliyor

2017 yılının ilk 10 ayında 5 bin 339 konut ve işyeri satan Emlak Konut, yılın son iki ayını canlandırmak için yeni kampanyalar başlatmak için düşmeye bastı.

Emlak Konut'tan Yeni Kampanyalar Geliyor
19.11.2017 - Pazar

2017 yılının ilk 10 ayında 5 bin 339 konut ve işyeri satan Emlak Konut, yılın son iki ayını canlandırmak için yeni kampanyalar başlatmak için düşmeye bastı.

Emlak Konut GYO, 2017 yılının 10 ayında toplam değeri 5 milyar 266 milyon 991 bin TL olan 5 bin 339 bağımsız birim satışı yaptı. Emlak Konut ve yüklenici firmalar, 2017'nin son 2 ayında sektörde ara ara oluşan durağanlığı gidermek ve satış hızını artırmak için pek çok kampanyaya devam ederken kendi bünyelerinde ve anlaşmalı bankalarla hem faiz, hem de vadeleri ayarlayarak her bütçeye göre bir ödeme seçeneği oluşturma yoluna gidiyor. Firmalar aynı zaman % 5 peşinatla taksit öteleme, peşin ödemelere indirim olanakları da sunuyor.

Yılın En Çok Satılan Projesi: Nidapark Küçükyalı

Emlak Konut güvencesiyle yüklenici firmalar tarafından 10 aylık satış toplamlarına bakıldığında en yüksek satış "660 milyon 419 bin TL" ile Tahincioğlu'nun projesi Nidapark Küçükyalı tarafından yapıldı.  Tahincioğlu Nidapark Küçükyalı projesi, 2017'da konutta "ikinci seferberlik" kampanyasında en çok ilgi gören proje oldu. "İkinci seferberlik" kampanyası kapsamında ev alacak vatandaşın peşinatı % 20'den % 5'e çekilen Türkiye'de ilk kez 20 yıl vadeli konut satışının önü de açılmıştı.

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, "İkinci seferberlik" kampanyasını şu sözlerle değerlendirmişti: "Tahincioğlu olarak, proje lokasyon seçimlerimizin de çok titiz çalışmalar sonrasında yapılması satışlarımızın sürdürülebilirliğinde önemli katkı sağlıyor. Bununla beraber yer aldığımız kampanyalar ve ev sahibi olmak isteyenlere sunduğumuz cazip avantajlar da satışta bu süreçte etkili oluyor. Ayrıca sektör olarak, güçlü birlikteliklerin de ülkemizin kalkınmasına ve satış sürdürülebilirliğinde önemli kazanımlar sağladığına inanıyoruz."

Validebağ Konakları'nda 470 Milyon Lira Gelir

DAP Yapı tarafından Validebağ Korusuna komşu olarak hayata geçirilen Validebağ Konakları projeside 2017 yılının 10 ayında 470 milyon 223 bin lira gelir elde etti. Böylece Validebağ Konakları projesi, Nidapark Küçükyalı projesinden sonra yılın ikinci en çok satan projesi olma başarısı gösterdi. Validebağ Konaklarını, Kazlıçeşme sahilinde yapılan Büyükyalı İstanbul projesi 425 milyon 673 bin lira ciro ile takip ederken, BE-MA İnşaat tarafından Bahçeşehir'de hayata geçirilen ve toplamda 263 milyon 252 bin lira ciro kazanan Göl Panorama Evleri oldu. Maslak'ta yükselen ve 250 milyon 414 bin TL ciro elde eden Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul projeleri de en büyük satış gerçekleştiren projelerden biri oldu. 

Fırsat Projeleri