Emlak Konut'tan Dev Arsa Satışı!

Emlak Konut GYO, Zeytinburnu Beştelsiz projesinin hayata geçirileceği arsayı toplam 497 milyon 39 bin 398 TL'ye sattığını duyurdu. 

Emlak Konut'tan Dev Arsa Satışı!
28.06.2019 - Cuma

Emlak Konut GYO’nun günlerde tasfiye ettiğini duyurduğu Zeytinburnu Beştelsiz projesinin inşa edileceği arsa ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Emlak Konut, Zeytinburnu Beştelsiz arsasını 497 milyon 39 bin 398 TL'ye Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve İller Bankası'na sattığını kamuoyu ile paylaştı. 

Emlak Konut GYO, 6 Haziran 2017 tarihinde Zeytinburnu Beştelsiz arsası için "Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi" ihalesi yapmıştı. Birinci oturumuna 8 firmanın katıldığı ihalede, en yüksek teklifi Ağaoğlu Şirketler Grubu vermişti. Arsa için yapılan ikinci oturumda ise 23 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilmişti. İkinci oturum sonunda en yüksek teklifi Güney İnşaat-Baş Yapı İnşaat-Esta İnşaat-Elit Vizyon Yapı İnşaat İş Ortaklığı vererek ihaleyi kazanmıştı. Daha sonra Emlak Konut GYO 31 Mayıs 2019 tarihinde KAP'ta  "İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi  tasfiye edilmiştir" şeklinde bir açıklama yayınlamıştı. 

zeytinburnu arsa

Emlak Konut GYO’nun KAP Açıklaması: 

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) dün akşam saatlerinde arsa satışına ilişkin bir açıklama yayınlayan Emlak Konut GYO’nun arsa satışı ile ilgili açıklaması şu şekilde oldu: 

Şirketimiz portföyünde bulunan İstanbul ili Zeytinburnu ilçesi Beştelsiz mahallesinde 3327 ada 1 parsel ve 3329 ada 1 parsel taşınmaz 399.039.398 TL (KDV Hariç) bedel üzerinden Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne, 3330 ada 1 parsel taşınmaz ise İller Bankası A.Ş'ye 98.000.000 TL(KDV Hariç) bedel üzerinden satılmıştır. 

Gayrimenkul sektörüyle ilgili kredi, arsa, emlak gibi konularda 5 yılı aşkın süredir gayrimenkul uzmanı olarak bilgiler sunuyor.