Ege Perla AVM Hizmete Girdi

İzmir'in yeni cazibe merkezlerinden birisi olarak nitelendirilen Ege Perla AVM, kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Ege Perla AVM Hizmete Girdi
07.09.2017 - Perşembe

Bayraklı’da 490 milyon TL yatırımla İş GYO tarafından hayata geçirilen Ege Perla AVM görkemli bir törenle hizmete girdi. Alışveriş merkezinde yeme–içme alanları, sinema, tiyatro ve mağazalar yer alıyor.

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, açılışta yaptığı konuşmada projenin bin kişiye istihdam oluşturduğunu söyledi. Ege Perla'nın hayata geçirildiği bölgenin yeni kent merkezi olarak ilan edildiğini de söyleyen Tanes "Bu bölge yeni kent merkezi ilan edildiğinde ilk biz burada proje yapma kararı aldık ve görüştüğümüz ilk isim de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmuştu. Bugün kendisiyle birlikte projemizin açılışını yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,"Benden önceki belediye başkanımız Ahmet Piriştina bu alanı Yeni Kent Merkezi yapmak için harekete geçmişti. Burada en çok sıkıntı çektiğimiz konu, planların yaşama uyarlanması ve bölgenin kalkınması konularında oldu. Hala belli bölgelerde bunu aşmaya çalışıyoruz. 500 hektar gibi bir alanı gökdelenler bölgesi olarak planlarsanız birçok sorunu çözmeniz gerekir" dedi.

Fırsat Projeleri