Doğru Evi Alırken Dikkat Edilecek 6 Adım!

Bütçeye göre en doğru ev nasıl seçilir? İşte tüm bu soruların yanıtını bulacağınız, ev almada size rehberlik edecek birbirinden değerli başlıkları 6 adım halinde sizler için derledik…

Doğru Evi Alırken Dikkat Edilecek 6 Adım!
04.09.2018 - Salı

Yaşamımızda aldığımız en önemli kararlardan biri de ev almaktır. Doğru lokasyonda doğru ev tercihini yapmak, sonrasında sorun yaşamamak için büyük önem taşıyor. Peki, doğru ev alırken izlenecek adımlar nelerdir? Bütçeye göre en doğru ev nasıl seçilir? İşte tüm bu soruların yanıtını bulacağınız, ev almada size rehberlik edecek birbirinden değerli başlıkları 6 adım halinde sizler için derledik…

Ev alma sürecinde ayrıntılar arasında boğulmadan, süreci pratikleştirmek adına birkaç noktaya dikkat etmelisiniz. Öncelikle bu kararı verirken özellikle de ilk kez ev sahibi olacaksanız sistemli hareket etmeniz gerekiyor. Belli başlı noktalara dikkat ederek hem süreci kısaltabilir, hem de kafa karışıklığının önüne geçebilirsiniz. İşte ev alırken izlemeniz gereken ve işinizi kolaylaştıracak 6 adım…

1- Bütçe Kontrolü

Ev alırken karşımıza çıkan en büyük unsurlardan biri bütçedir. Almayı planladığınız daire için ne kadar bütçe ayıracağınız ya da eğer banka kredisi kullanmayı düşünüyorsanız, ne kadar kredi alabileceğinizle ilgili bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. 

2- Evin Özellikleri Belirlenmeli

Almayı düşündüğünüz evin özelliklerini bir listede toplamanız hem olası kafa karışıklıklarının önüne geçer hem de size büyük zaman kazandırır. Yolun başında ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda hareket etmenize yardım eden listenizle satın alınacak konutun hangi muhitte olacağı, metrekaresi, oda sayısı, bina yaşı ve özellikleri ile ilgili daha belirgin bir rota belirleyebilirsiniz.

3- Profesyonel Destek

Doğru evi, doğru şekilde satın almak için profesyonel destek almak işinizi kolaylaştıracaktır. Satın alınacak evin bulunduğu muhitteki gayrimenkul danışmanlarının portföylerini gözden geçirmeniz en doğru desteği alma konusunda size yardımcı olacaktır.

4- İstediğiniz Evleri Not Edin

Hayalinize yakın olan evleri bulduğunuzda özelliklerini size hissettirdikleriyle birlikte not ederek bir liste çıkarabilir ve bu liste üzerinden gidebilirsiniz. 

5- Teklif Yapın

Seçtiğiniz profesyonel destek ile birlikte hareket ettiğinizde gayrimenkul danışmanınız, seçtiğiniz ev için teklif yapma konusunda yol gösterecektir.

6- Kredi İşlemleri

Konut alımı için harekete geçtikten sonra eğer evinizi kredi kullanarak alacaksanız kredi notunuza dikkat etmeniz gerekiyor. Konut kredisi çekeceğiniz bankayı da seçtikten sonra ilgili adımları takip ederek hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

Fırsat Projeleri

Başyapıt Erenköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Başyapıt Erenköy'de 36 Ay Vade Fırsatı

Başyapıt Erenköy'de 36 Ay Vade Fırsatı

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Haftanın Fırsat Projesi 4

İSTANBUL / BAHÇEŞEHİR

Projede Fırsat'a Özel %25 İndirim Fırsatı

Projede Fırsat'a Özel %25 İndirim Fırsatı

Yaz Fırsatı 3

AYDIN / KUŞADASI

Kuşadası'nda Projede Fırsata Özel Fiyat Avantajı...

Kuşadası'nda Projede Fırsata Özel Fiyat Avantajı...

Yaz Fırsatı 4

İZMİR / MENEMEN

İzmir'de Dev Yatırım Fırsatı

İzmir'de Dev Yatırım Fırsatı

Yaz Fırsatı 8

ANTALYA / ALANYA

Akdeniz'in İncisi Alanya'da Harika Yaz Fırsatı

Akdeniz'in İncisi Alanya'da Harika Yaz Fırsatı