DASK Sorgulama Ve Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir?

Evinizi deprem riskine karşı sigortalayan DASK Sorgulama ve Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir? İşte cevabı…

DASK Sorgulama Ve Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir?
21.06.2017 - Çarşamba

DASK sorgulama ve poliçe numarası nereden öğrenilir? Sorusundan önce DASK’ın neden zorunlu tutulduğunu belirtelim. Deprem riskinin bulunduğu ülkemizde konut sahibi olmak için DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) yaptırmak zorunlu tutuluyor. DASK numarası bilinmeden yeni yapılan düzenlemeler dahilinde konuta su, doğalgaz, elektrik gibi hizmetler sunulamaz. Hizmet aboneliklerinin yapılabilmesi için DASK poliçe numarası ile sorgu yapılması gerekiyor. Peki, DASK sorgulama ve poliçe numarası nereden öğrenilir? 

DASK sorgulama ve poliçe numarası nereden öğrenilir?


Olası deprem riskine karşı binalardaki hasarları güvence altına alan DASK, 587 sayılı Zorunlu Deprem sigortasına İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin ikinci maddesi hükmü gereğince zorunlu tutulmaktadır. Şimdi, muhtemel depremde hasar görme riskine karşı teminat sunan DASK nasıl sorgulanır? DASK sorgulama ve poliçe numarası nereden öğrenilir? Sorularını aydınlatalım.


Satın alınan ya da kiralanan konutu devralırken muhakkak DASK poliçesini istemek gerekmektedir. DASK numarası bilinmiyorsa 125 nolu telefon aranarak TC kimlik numarası veya adres bilgisi ile zorunlu deprem sigortasının numarası öğrenilebilir.
 

Fırsat Projeleri