Cumhurbaşkanı Erdoğan Murat Kurum Hakkında Ne Dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Bakan Murat Kurum hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Murat Kurum'un parayı ve insanı iyi yönettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Murat Kurum Hakkında Ne Dedi?
12.07.2018 - Perşembe

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesinde yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum hakkında değerlendirmede bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde görevi Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Mehmet Özhaseki'den devralan Murat Kurum'a ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İnsanı iyi yöneten, parayı iyi yöneten bir arkadaşımız" ifadelerini kullandı.

EMLAK KONUTTAN ALDIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u Emlak Konuttan aldıklarını anımsatarak, şöyle devam etti: "Onu anlatmaya gerek var mı? Emlak Konut'un Murat Kurum ile nasıl uçtuğunu, güçlendiğini biliyorsunuz. İnsanı iyi yöneten, parayı iyi yöneten bir arkadaşımız." 

ERDOĞAN İMAR BARIŞI HAKKINDA NE DEDİ?

İmar barışı hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu sürede İmar Barışı olayımız var. İmar Barışı'nı iyi takip edecek, teslim aldığı noktadan çok daha iyi noktaya götürecektir. Şu anda 3 milyonu aşkın bir müracaatı almış durumdalar. Hedefi yakaladığımız anda Türkiye'miz çok daha güzel bir hale gelecek." ifadelerini kullandı.

Bu arada devir teslim töreninde Mehmet Özhaseki'den görevi alan Murat Kurum da imar barışına ilişkin şunları söylemişti:  "İmar Barışı'yla alakalı çok ciddi bir müracaat var. Yıllardır sıkıntı olan süreci başarıyla yöneterek, bu duruma getirdiler. İnşallah biz de bunu neticelendirip, kaynağı da en verimli şekilde kullanmaya çalışacağız." 

MURAT KURUM KİMDİR?

Bugünlerde siyaset gündeminde adından sıkça söz edilen Murat Kurum, Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesinin açıklanmasının ardından merak ediliyor. işte Murat Kurum kimdir? Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir ve kaç yaşında? şeklinde sıkça soruları sorulan Bakan Murat Kurum hakkında merak edilenler...

Murat Kurum 1976 Ankara doğdu. Üniversite eğitimini Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Murat Kurum, 2005 yılına kadar birçok özel kuruluşta görev aldı.
    
2006 yılında ise TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı İstanbul- Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevini icra eden Murat Kurum, 2009 yılından itibaren T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlük görevini icra etti. Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Kurum, yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görevlendirildi.

Fırsat Projeleri

Queen Bomonti

İSTANBUL / ŞİŞLİ

45 Yıllık Sinpaş Olunca Ev Alması 5 Dakika

45 Yıllık Sinpaş Olunca Ev Alması 5 Dakika

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Nef Reserve Kandilli

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Nef Reserve Kandilli'de Yeni Bloklar Satışta

Nef Reserve Kandilli'de Yeni Bloklar Satışta

Nef Ortayaka

İSTANBUL / GAZİOSMANPAŞA

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Çekmeköy

İSTANBUL / ÇEKMEKÖY

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası