Çatak Kanyonu'na Yapılan Cam Seyir Terasına Yoğun İlgi

Kastamonu'nun Azdavay bölgesinde yer alan Çatak Kanyonu’na yapılan seyir terası bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.

Çatak Kanyonu'na Yapılan Cam Seyir Terasına Yoğun İlgi
05.09.2017 - Salı

Kastamonu Çatak Kanyonu’na yapılan seyir terası Kurban Bayramı tatili süresince yoğun ziyaretçi topladı. 


Posta'nın haberine göre, Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde yer alan Çatak Kanyonu bu bayram yoğun ziyaretçi akınına uğradı. Türkiye'nin önemli kanyonlarından biri olan Çatak Kanyonu’na yapılan teras sayesinde kanyonun 7 kilometrelik bölümünün yanı sıra Devrekani Çayı da izlenebiliyor.

10 Bin Ziyaretçi


Kurban Bayramı tatili süresince çay yatağından 450 metre yüksekte yer alan cam terası yaklaşık 10 bin kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin cam zemine basarak terasta yürümekten korkarken çoğu ziyaretçinin ise korkularını yenerek terasın ucuna kadar gelerek hatıra fotoğrafı çektirdiği görüldü.


Proje 1 Ayda Bitirilecek


Cam teras projesi ile ilgili açıklama yapan Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, en büyük hayallerinden birisi olan Çatak Kanyonu Cam Terası Projesi'nin bir ay içerisinde tamamlanacağını ifade etti. Çatak Kanyonu'nun müthiş görüntüsünün en iyi cam terastan izlendiğini ifade eden Civelek, "Şu anda tam olarak bitmeyen cam terasımız bayram boyunca her gün binlerce kişiye ev sahipliği yaptı. Böylece bu projenin gerekliliğini ve bölgemiz için önemini görmüş olduk. Yaklaşık bir ay içerisinde çevre düzenlemesi dahil projenin tamamen bitirilmesini bekliyoruz." dedi.


"İlgiden Memnunuz"


Çatak Kanyonu'na yapılan cam terasın köyleri ve ilçeleri için çok büyük bir proje olduğunu ifade eden Karakuşlu Köyü Muhtarı Ali Çetin ise seyir terasına gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bayram tatili süresince terası yaklaşık on bin kişinin ziyaret ettiğini kaydeden Çetin, "Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için muhtarlık ve köy derneği olarak yapılacak tesisin işletmesine talibiz. Projede emeği geçen herkese köyüm adına teşekkür ederim." diye konuştu.
 

Fırsat Projeleri