Carrefoursa'nın İçerenköy'deki Arazisi Satıldı Mı?

İstanbul'un en değerli arazileri arasında yer alan İçerenköy CarrefourSA arazisinin, satıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Carrefoursa'nın İçerenköy'deki Arazisi Satıldı Mı?
14.11.2017 - Salı

Türkiye'de hipermarket denilince ilk akla gelen noktalardan biri İçerenköy CarrefourSA. 1993 yılında Türkiye'nin ilk hipermarketi olarak hizmete açılan İçerenköy CarrefourSA, hem perakende sektöründeki konumuyla hem de üzerinde bulunduğu arsayla dikkat çeken bir yatırım oldu. Son yıllarda İçerenköy'deki yatırımların artmasıyla CarrefourSA'nın üze­rinde bulunduğu arsa da yatırımcıların markajına girmeye başladı.

GÜLAYLAR GROUP DA ARAZİYE TALİP OLDU

Arazi, uzun yıllar önce Bain Bridge Holdinge satıldı. Son dönemde araziyi satın almak için pekyatırımcı Bain Bridge Holdingin kapısını çalıyordu. Bu gruplardan biri de City's ve Meydan AVM'nin sahibi Gülaylar Group oldu. Ekonomist Dergisi'nin haberine göre iki grup el sıkıştı ve arazi 269 milyon Euro'ya Gülaylar Group'un oldu. Gülaylar Group yetkilileri ise derginin haberini doğrulamadı ve henüz bir satın alma yapılmadığını ifade ediyor. 26 bin 797 metrekare arsa alanı üzerine kurulu CarrefourSA İçerenköy AVM, 45 bin 400 metrekare toplam kiralanabilir alana sahip.

Fırsat Projeleri