Çamlıca'da Dönüşümün 2. Etabı Başladı!

Üsküdar Belediyesi tarafından başlatılan Kirazlıtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin 2. Etabına geçildi. 

Çamlıca'da Dönüşümün 2. Etabı Başladı!
26.07.2019 - Cuma

Üsküdar Belediyesi, Çamlıca’da başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarında oldukça hızlı ilerliyor. Belediye tarafından başlatılan Kirazlıtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin 2. Etabına geçildi. 

Üsküdar’a yeni bir vizyon kazandırma amacıyla Üsküdar Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşümde ilerleme kaydediliyor. Çamlıca Camii eteklerinde hayata geçirilen Kirazlıtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin “Yerinde ve Gönüllü” dönüşümün altyapı çalışmalarında 2’nci etaba başlandı. Kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bugün vatandaşlarımız için çok ciddi bir risk barındıran, can güvenliklerini tehlike altına alan binaların yıkımıyla, bir yandan da inşaat çalışmaları başlanan kentsel dönüşüm projemizin yıkım aşamasında çok önemli bir yol kat ettik. Bu, Üsküdar için tarihi bir adımdır” dedi.

Temmuz 2021’de Tamamlanacak

Konuşmasını sürdüren Hilmi Türkmen, şöyle devam etti: “Bugün Üsküdar’da, Kirazlıtepe Mahallemizde, Çamlıca Camii eteklerinde devam eden kentsel dönüşüm projemiz için çok önemli bir gün! Anlaştığımız hak sahipleri ile birlikte burada dönüşümün çok önemli bir adımını atmış oluyoruz. Yaklaşık 100’e yakın bağımsız bölüm, 20-25 tane de binanın yıkımını gerçekleştireceğiz. Bir taraftan yıkım gerçekleştirirken bir taraftan da projemizin inşaatına başladık. Bulunduğumuz alan, 180 bin metre kare. Biz buraya toplamda bin 900 bağımsız bölüm yapacağız.Ve bu bin 900 bölümün tamamını buradaki hak sahiplerine vereceğiz. Bizim önemli iki kriterimiz var; yerinde ve gönüllü dönüşüm. Burada yine herkes yerinde ev sahibi olacak. Kimsenin rızası olmadan yıkım gerçekleştirmiyoruz. Burada dönüşümün maliyetini de vatandaşımıza yansıtmayacağız. Temmuz 2019’dayız. İnşallah Temmuz 2021’de vatandaşlarımızı bin 900 adet konuta kavuşturacağız.”

Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.