Büyükçekmece'nin İmar Planları Tamamlandı

Geliştirme çalışma planlarının yapıldığı Büyükçekmece’de imar planları tamamlandı.

Büyükçekmece'nin İmar Planları Tamamlandı
13.09.2017 - Çarşamba

Büyükçekmece'nin Celaliye, Kamiloba, Güzelce ve Kumburgaz imar planlarında sona gelindi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Celaliye, Kamiloba, Güzelce ve Kumburgaz imar planlarında sona gelindiğini söyledi. Hasan Akgün açıklamasında; “Planlar konusunda herhangi bir sıkıntı yok. Şehrimizi geliştirecek, halkımızı mutlu edecek bir plan çalışması yaptık” dedi.

Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin oturumunda, gündemdeki 2 madde ve ek olarak gündeme alınan 3 madde görüşülerek karara bağlandı. Meclisi’nin Eylül ayı oturumu Kamiloba Mahallesi Yılmazlar Kıraathanesi’nde gerçekleşti. 

Planlarda Herhangi Bir Sıkıntı Yok

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Kumburgaz, Celaliye, Kamiloba ve Güzelce’nin imar planlarında sona gelindiğini açıklayarak; “Büyükşehir belediye meclis üyelerimiz ve belediyemiz tek ekibinin titizlikle hazırladığı ve takibini yaptığı imar planlarında sona gelindi. Yeni planlar bölgenin mevcut yapılaşmasına uyumlu, şehrimizi geliştirecek, halkımıza katkı sağlayacak, mutlu edecek planlardır. Ayrıca çiftçilerimizi endişelendirecek bir durum da olmayacak. Arazi vergisi ödeyerek faaliyetlerine devam edebilecekler. Planlarda herhangi bir sıkıntı yok sadece gecikme var” diye konuştu.

Emlak Vergisi Düşürüldü

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Emlak Vergisi konusunda daha önce komisyon tarafından belirlenen oranların yeniden değerlendirmesi ile vergi oranlarında yaklaşık yüzde 50 düşüş yaptıklarını da dile getirdi.

Fırsat Projeleri